Fotowoltaika dla domu coraz popularniejsza

  • 30.04.2020, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Fotowoltaika dla domu coraz popularniejsza
Zmiany klimatyczne i nacisk w debacie publicznej na rozwój zielonej energii coraz wyraźniej przekładają się na zachowanie konsumentów. Fotowoltaika staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem energetycznym dla domów.

Przez wiele lat o fotowoltaice w Polsce mówiło się raczej w kategorii potencjału, jaki stoi za rozwiązaniem niż o faktycznej popularności i perspektyw wdrażania tego źródła energii. Jeszcze nie czas, by mówić o boomie na energię słoneczną w naszym kraju, w zeszłym roku jednak Polska dołączyła do listy kilkudziesięciu krajów osiągających 1 gigawat mocy w instalacjach fotowoltaicznych, co oznacza, że wielokrotnie przekroczyliśmy prognozy rozwoju sprzed kilku lat.


 

    1. Zwrot z inwestycji w czystą energię?


 

Widok paneli słonecznych na dachach domów nie jest już niczym niezwykłym, szczególnie na nowych osiedlach domów jednorodzinnych ulokowanych na przedmieściach większych miast. Rosnąca w społeczeństwie świadomość ekologiczna to jeden czynnik. Wiele mówi się o szkodliwym wpływie paliw kopalnych na klimat i środowisko. Uniezależnienie od nich staje się więc coraz popularniejszym wyjściem. Drugi czynnik ma jednak charakter ekonomiczny. To coraz bardziej przystępne ceny instalacji fotowoltaicznych i perspektywy długoterminowego zwrotu z takiej inwestycji budowlanej.

Elektrownia słoneczna na dachu lub w ogródku za domem to także niezależność od dostawcy prądu. Instalacja fotowoltaiczna, gromadząc energię, pozwala nie tylko utrzymać bieżące zużycie prądu, ale też gromadzić jej nadwyżki i wykorzystywać w dni, kiedy słońca na niebie jest mniej.


 

    1. Instalacja fotowoltaiczna dla domu


 

Od czego zacząć, jeżeli jesteśmy już zainteresowani inwestycją w czystą energię dla swojego gospodarstwa domowego? Energia Fotowoltaika to pakiet ofertowy Enei skierowany właśnie do właścicieli domów. Pierwszym krokiem do czystej energii jest instalacja paneli fotowoltaicznych na terenie posesji. Przed realizacją oferty musi nastąpić więc audyt miejsca, który określi, czy instalacja jest w ogóle technicznie możliwa. Taki audyt jest częścią pakietu.


 

Instalacja fotowoltaiczna to w praktyce nasza prywatna elektrownia, która przekształca energię słoneczną zbieraną przez panele w prąd zasilający nasz dom. Prąd płynie prosto do gniazdek, a niewykorzystywane nadwyżki są magazynowane i dostarczane do nas ponownie, kiedy panele nie zbierają energii.

Żywotność takiej instalacji to nawet 30 lat, decydując się więc na fotowoltaikę, dokonujemy inwestycji dla przyszłych pokoleń, a także długoterminowo zabezpieczamy się przed perspektywą podwyżek cen prąd. Dlatego czysta energia cieszy się wśród konsumentów coraz większą popularnością, a dachy domostw pokrywają się panelami.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: