W trosce o prawidłowy rozwój niemowlaka

  • 18.03.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
W trosce o prawidłowy rozwój niemowlaka
Począwszy od pierwszych chwil na tym świecie powinniśmy stymulować zmysły dziecka. Pobudzając we właściwy sposób jego zmysły wpływamy w korzystny sposób na pracę jego mózgu. Istnieje wiele skutecznych metod, by to uczynić. Niektóre z nich niezmienne są od lat. Czy zawieszanie karuzeli nad łóżeczkiem to wciąż dobre rozwiązanie?

W pełni świadomi swej roli rodzice z pewnością nie będą biernie w procesie wychowawczym. Nie trzeba im na każdym kroku przypominać tego, jak ważna w istocie jest stymulacja mózgu dziecka. Sami jeszcze na etapie kompletowania wyprawki sięgają po akcesoria aktywizujące takie jak np. grające karuzele.

Po pierwsze – nie zwlekaj z działaniem

Mózg ludzki jest fascynującym, nie do końca jeszcze zbadanym organem. Należy pamiętać, że jego intensywny rozwój zaczyna się już w łonie matki, a znaczne przyśpieszenie tego procesu następuje po narodzinach dziecka. Dlatego też trzeba od samego początku szukać sposobów na aktywizację zmysłów maleństwa. Działanie to przyniesie znaczne korzyści.

Zmysły takie jak wzrok i słuch ulegają stopniowemu wyostrzeniu. Z czasem baczny rodzic zacznie dostrzegać, jak jego niemowlę śledzi wybrane obiekty, czy zwraca się w stronę wydobywających się dźwięków. To najlepszy moment na to, by umieścić gdzieś w pobliżu zabawkę aktywizującą. Zwykle takim miejscem jest łóżeczko dziecka.

Nie bez powodu dziś częściej skłaniamy się ku gotowym rozwiązaniom. W teorii moglibyśmy zrobić sami coś w stylu grającej karuzeli, ale jeśli istnieją dobre produkty z tej kategorii, to czemu ich nie wybrać? Przetestowane i co najważniejsze także w pełni bezpieczne produkty nieprzypadkowo zyskały duże uznanie wśród konsumentów.

Karuzela na miarę potrzeb twojego dziecka

Choć artykułów dziecięcych w sprzedaży jest mnóstwo, tylko niektóre z nich są warte wydania na nie każdych pieniędzy. Rodzicom nie powinno być obojętne to, po jaki produkt sięgają. Lepiej wybrać już coś o wyższej jakości wykonania, niż ciągle wymieniać ten sam artykuł w ramach gwarancji, czy kolejnego zakupu.

Karuzele do łóżeczka z pozytywką siłą rzeczy są narażone za zintensyfikowane zużycie. Niekiedy grają także jako uspokajacze, poniekąd czuwając nad spokojnym snem maleństwa. Użytkowane nawet przez kilka godzin dziennie muszą być solidnie wykonane, inaczej szybko odmówią posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a to może oznaczać dla rodzica spory problem.

Jeśli chodzi o karuzele dziecięce z pozytywką, to rodzice powinni zainteresować się ofertą marki Muzpony. To wyjątkowo solidnie wykonane produkty, które zaskakują dbałością o detale. Do ich produkcji użyto wysokogatunkowego drewna, a cała konstrukcja doskonale współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz w pokojach dziecięcych. Kręcące się wraz melodią ptaszki z pewnością zwrócą na siebie uwagę maleństwa.

Nie zwlekajmy z zakupem, a następnie montażem karuzeli do dziecięcego łóżeczka. W ten sposób zapewnimy maleństwu ciekawą rozrywkę i zmobilizujemy do aktywizacji zmysłów. To doskonałe połączenie czegoś przyjemnego z pożytecznym, swego rodzaju inwestycja w rozwój dziecka.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: