Gdzie kupić dobre i tanie używane ładowarki teleskopowe? Podpowiadamy!

 • 27.01.2020, 13:00
 • Grupa Tipmedia
Gdzie kupić dobre i tanie używane ładowarki teleskopowe? Podpowiadamy!
Wózki teleskopowe to specjalistyczne urządzenia dużych gabarytów, które z łatwością radzą sobie z zaawansowanymi pracami z zakresu unoszenia ładunków i ludzi. Niestety, nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na ich zakup. Chyba że… sięgnie po oferty używanych ładowarek teleskopowych!

W poniższym artykule znajdziesz przystępne treści, które pomogą Ci podczas podejmowania decyzji zakupowej dotyczącej używanej ładowarki teleskopowej. Jeśli natomiast zakup sprzętu masz już za sobą, sprawdź, czy dopełniłeś wszystkich formalności obowiązujących posiadacza tego typu sprzętu.
Z naszego tekstu dowiesz się:

 • co charakteryzuje ładowarki teleskopowe;
 • dlaczego warto wybrać używane ładowarki teleskopowe;
 • gdzie można kupić używany sprzęt tego typu.

A także wiele więcej! Zapraszamy do lektury!

Czym charakteryzują się ładowarki teleskopowe?

charakterystyka ladowarek teleskopowych

Ładowarki teleskopowe to najprościej ujmując - specjalizowane wózki podnośnikowe ze zmiennym wysięgnikiem. Ze względu na swoje duże gabaryty, wykorzystywane są głównie na zewnątrz pomieszczeń (choć zdarzają się sytuacje, w których ich użycie wewnątrz pomieszczeń jest niezbędne - np. w przypadku renowacji wnętrz budynków).
Dla scharakteryzowania ładowarek teleskopowych należy na początku wspomnieć o ich podziale na:

 • ładowarki obrotowe;
 • ładowarki czołowe.
  Różnice pomiędzy jednymi a drugimi są widoczne już na pierwszy rzut oka.

Ładowarki obrotowe

Są niewielkie, a ich budowa jest kompaktowa i zwarta. Ich kabina może obracać się o blisko 360 stopni, wykonując tym samym prawie pełny obrót wokół własnej osi.
Charakterystyczny dla ładowarki obrotowej jest duży wysięgnik umożliwiający jej unoszenie ładunków lub ludzi (w zależności od zamontowanego osprzętu) na bardzo duże wysokości - nawet do kilkunastu metrów.

ladowarki obrotowe

Ładowarki czołowe

W przeciwieństwie do ładowarek obrotowych, ładowarki czołowe to duże i masywne urządzenia o dużej wadze. Ich kabina jest nieruchoma, a wysięgnik zamocowany jest po prawej stronie maszyny.
Nie dysponują one tak dużą wysokością unoszenia jak ładowarki obrotowe, ale w ich przypadku znacznie ważniejszy jest udźwig maksymalny, z którego słyną.

Poza wymienionymi powyżej dwoma najbardziej popularnymi i najczęściej wykorzystywanymi rodzajami ładowarek, istnieją także ładowarki:

 • burtowe;
 • przegubowe;
 • kołowe;
 • oraz inne.

Duży wybór dostępnych na rynku urządzeń jest wynikiem dużego zapotrzebowania na tego typu wydajne i wielofunkcyjne urządzenia. Wynikiem zainteresowana oraz zapotrzebowania jest także wprowadzanie coraz to liczniejszych ofert używanych ładowarek teleskopowych.

Dlaczego warto wybrać używane ładowarki teleskopowe?

Poza możliwościami, jakie dają różne rodzaje ładowarek, używane ładowarki teleskopowe mają jeszcze jedną niepodważalną zaletę. A jest nią cena! Jak łatwo się domyślić, koszt zakupu używanego wózka teleskopowego jest znacznie niższy niż kupno nowego pojazdu. Różnica cen może sięgać nawet do 50% wartości oryginalnej urządzenia.
Ponadto, bardzo istotne jest, aby podczas zakupu używanych ładowarek teleskopowych korzystać ze sprawdzonych stron i portali, które pozwolą uniknąć maszyn złej jakości.
Większość rzetelnych sprzedawców udostępnia na swoich stronach oferty urządzeń dopiero po ich renowacji, czy naprawie, w stanie technicznym umożliwiającym zarejestrowanie sprzętu w Urzędzie Dozoru Technicznego zaraz po jego zakupie.
Przed zakupem koniecznie upewnij się w jakim stanie jest używana ładowarka teleskopowa, którą chcesz kupić!

O co jeszcze zadbać kupując używane ładowarki teleskopowe? Przed zakupem sprawdź:

 • typ urządzenia;
 • rok produkcji urządzenia;
 • stan techniczny pojazdu (z uwzględnieniem ewentualnych remontów czy wymiany części, które będą niezbędne);
 • parametry sprzętu;
 • prowadzoną dotychczas dokumentację.

dlaczego warto kupic ladowarki teleskopowe

Gdzie można kupić używane ładowarki teleskopowe?

Jak wspomnieliśmy, warto zadbać o sprawdzone miejsce zakupu używanego sprzętu, gdyż pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nerwów oraz dodatkowych kosztów. Warto wybrać miejsce, które:

 • działa na rynku już od kilku lat;
 • ma sprawdzone opinie i recenzje zadowolonych klientów;
 • posiada duży asortyment sprzętów;
 • dysponuje także innymi rodzajami usług, takimi jak np. serwis wózków widłowych.

Dzięki temu można będzie nie tylko wybrać jak najlepiej dopasowane do potrzeb urządzenie, ale również zadbać o jego serwisowanie czy ewentualną wymianę części itp. (co może być konieczne po pewnym czasie szczególnie w przypadku używanych ładowarek teleskopowych). Jeśli szukasz sprawdzonego portalu z nowymi i używanymi ładowarkami teleskopowymi, sprawdź na: www.manitou24.pl/28-ladowarki-teleskopowe
O czym jeszcze pamiętać po zakupie ładowarki?

Formalności po zakupie używanej ładowarki teleskopowej

Po zakupie używanego sprzętu warto jeszcze raz dokładnie sprawdzić jego stan techniczny wykonując dodatkowy przegląd. Następnie należy udać się do lokalnej, najbliżej jednostki lub oddziału Urzędu Dozoru Technicznego w celu zarejestrowania pojazdu.
Od momentu zarejestrowania należy pamiętać, iż ładowarka powinna podlegać regularnym przeglądom, które powinny być wykonywane jedynie przez takie jak tu czy tutaj autoryzowane serwisy.

Podsumowanie

podsumowanie

Zakup używanych ładowarek teleskopowych to jak najbardziej dobra decyzja, jeśli wybierze się sprawdzone i rzetelne źródło zakupu sprzętu. W tym celu warto skorzystać z oferty oficjalnych dealerów marek oraz dużych składów nowych i używanych wózków widłowych, które na rynku funkcjonują z powodzeniem już od wielu lat.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: