Damska marynarka, na co dzień

  • 16.01.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Damska marynarka, na co dzień
Damski żakiet to część garderoby, zapożyczona z męskiej szafy. To doskonała baza, by stworzyć codzienną a jednocześnie ciekawą stylizację.

Nie ważne, jaką marynarkę wybierzemy, będzie ona idealnym zwieńczeniem każdego ubioru. Dzięki marynarce w kilka sekund ze sportowej stylizacji możemy otrzymać elegancki look. To pewniak, dzięki któremu unikniemy stylizacyjnych wpadek.


Współczesne kobiety nie mają oporów by ubierać eleganckie żakiety damskie do rozmaitych stylizacji. XXI wiek daje możliwość ubierania się według własnego "widzimisię". Nikogo nie dziwi łączenie eleganckich ubrań ze sportowymi. Elegancki żakiet, t-shirt i jeansy to połączenie nadające się na nieformalne wyjścia oraz coraz lepiej odbierane w miejscach pracy. By jednak dobrze czuć się we własnym ubiorze warto zastosować się do podstawowych rad stylistów. Obiektywnie podejść do swojej figury i odpowiednio dobrać fason żakietu. Producenci odzieży prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowszych modeli żakietów. Każda z pań jest w stanie wybrać coś właściwego dla siebie.


Jaką długość marynarki wybrać?


Wszystko zależy od tego, jaką budowę ciała posiadamy. Krótkie modele żakietów świetnie spiszą się u filigranowych, niskich pań. Krótka marynarka podkreśli talię, a także wyeksponuje płaski brzuch. Model taki dobrze poradzi sobie, gdy chcemy poszerzyć optycznie sylwetkę. Wysokie panie mogą pozwolić sobie na długie marynarki, dzięki którym uzyskają efekt wyszczuplenia. Dzięki takiemu fasonowi można ukryć zbyt duże biodra czy też wystające boczki. Panie chcące ukryć problematyczne części ciała, powinny zdecydować się na dłuższy model marynarki. Krótkie żakiety mogłyby niepotrzebnie uwydatnić mankamenty figury.


Zakup marynarki


By zakup cieszył nas przez długie lata, warto postawić na nieco droższe jednak lepszej jakości materiały. Tkaniny wykonane z naturalnych surowców będą bardziej przewiewne, niepotliwe, komfort noszenia będzie o wiele wyższy niż w przypadku włókien syntetycznych. Podczas zakupów warto przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, który jest dla nas najwygodniejszy a jednocześnie eksponuje walory naszego ciała. Jeżeli zdecydujemy się na zakup żakietu przez Internet i nie mamy możliwości przymierzenia wybranego modelu, warto poczytać opinie innych użytkowniczek, dokładnie sprawdzić wymiary podane w tabelach oraz przestudiować skład materiału. Należy pamiętać, że produkt, który nie spełni naszych oczekiwań można zwrócić do sklepu. Nie należy zapełniać szafy ubraniami, których nie będziemy nosić. Starajmy się więc, by zakupy były przemyślane i rozsądne.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: