Naprawa maszyn rolniczych

  • 30.12.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Naprawa maszyn rolniczych
Maszyny rolnicze są nieodłącznym wyposażeniem nowoczesnego gospodarstwa. To dzięki nim można efektywnie i dokładnie wykonywać prace. Warunek jest jeden - muszą być w one niezawodne i utrzymane w odpowiednim stanie technicznym. Mając to na celu, warto rozważyć współpracę ze sprawdzonym serwisem maszyn. Jakie można odnieść dzięki temu korzyści?

Obniżenie kosztów eksploatacji

Zawczasu wykonany przegląd i konserwacja maszyny pozwala na wydłużenie czasu użytkowania części składowych. Wielu awarii można uniknąć eliminując w porę: za luźne paski, zużyte łańcuchy, nienasmarowane łożyska itp. Wyeliminowanie z urządzenia w porę wyeksploatowanych części, umożliwia uniknięcie poważniejszych napraw i wydłuża czasy pomiędzy kolejnymi remontami. Jest to również nie bez znaczenia dla bezpieczeństwa obsługujących maszyny ludzi.

 

Brak przestojów

Urządzenia, których przeglądy i naprawy wykonywane są w okresie, gdy nie są użytkowane w gospodarstwie, znacznie zmniejsza czas przestojów podczas obsługi upraw. Nie ma nic gorszego niż awaria sprzętu w szczycie sezonu, gdy z pracami trzeba zdążyć póki sprzyja pogoda. Zazwyczaj jest to również gorący okres dla mechaników, którzy mają pełne ręce roboty. Brak nieplanowanych przerw to jednocześnie zmniejszenie stresów i uniknięcie zmarnowania zbiorów w przypadku załamania pogody.

 

Oszczędność czasu

Oczywiście maszynę można naprawiać we własnym zakresie. Wiąże się to z poznaniem jej konstrukcji. Wymaga ono poświęcenia czasu na naukę. Weryfikacja przyczyn niesprawności czasami nie jest możliwa bez zakupu specjalistycznych narzędzi pomiarowych. Gdy przyczyna awarii zostanie zdiagnozowana należy nabyć i wymienić część. To znów wiąże się ze znalezieniem uszkodzonego elementu, zamówieniem go, oczekiwaniem na dostawę. Jeśli usterka zostanie usunięta - można sobie pogratulować. Co jednak zrobić, gdy diagnoza okazała się chybiona?

 

Współpraca z fachowym serwisem powoduje, że maszyny są utrzymane w należytym stanie, zaś ich właściciel oszczędza czas i pieniądze. Płaci tylko za efekty. Kliknij odsyłacz http://www.lubmasz.pl/oferta/uslugi-mechaniczne/maszyny-rolnicze i zapoznaj się z pełną ofertą usług.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: