Praca zdalna

  • 11.12.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Praca zdalna
Jeśli zdecydowaliśmy się na pracę w formie zdalnej, musimy pamiętać o kilka kluczowych kwestiach. Pomogą nam one w prawidłowej organizacji obowiązków i zarządzaniu domowym biurem.

Pracuj w wymiarze godzinowym

Praca zdalna to przede wszystkim wyzwanie dla naszej cierpliwości oraz zaangażowania. Dlatego warto ustalić wymiar godzin, w którym pracujemy np. standardowe 8. Wówczas uporządkujemy cały dzień, włącznie z czasem wolnym i przeznaczymy odpowiednią ilość sił oraz środków na obowiązki. Unikniemy tym samym sytuacji, w których musimy zrywać się w środku nocy, aby poprawić projekt lub zatelefonować gdzieś pilnie. Zasady tej powinniśmy się trzymać stanowczo, zwłaszcza w kontekście kontaktu z klientami po godzinach naszej pracy.

 

Stwórz home office

Domowe biuro wspaniale porządkuje przestrzeń oraz ułatwia pracę zdalną. Wbrew pozorom nie wymaga ono znacznej ilości miejsca w domu bądź mieszkaniu. Ważne jednak, aby było dobrze zorganizowane tak, aby nie kolidować z przestrzenią w kuchni bądź sypialni. Dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie osobnego pomieszczenia w przypadku, gdy chcemy prowadzić pracę zdalną w formie długoterminowej. Jeśli to tylko dorywcze źródło zarobku – wygodny fotel bądź kanapa powinny wystarczyć. Niemniej, w każdym przypadku przydadzą się organizery oraz segregatory na dokumentację.

 

Nie zapominaj o przerwach

Praca zdalna jak wszystkie inne formy wykonywania obowiązków zasługuje na przerwy. Jeśli prowadzona jest z domu ma tę zaletę, że w czasach odpoczynku możemy przygotowywać obiad, oglądać TV bądź spędzać czas z rodziną. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku i przy zachowaniu odpowiedniego potencjału pracowniczego. Nie powinniśmy jednak rezygnować całkowicie z przerw, gdyż nawet całodzienne leżenie na sofie i odpisywanie na maile jest czynnością męczącą. W tym przypadku powinniśmy zadbać o chwilę wytchnienia zarówno dla ciała, jak i umysłu. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: