Prace z ograniczonym kontaktem z ludźmi

  • 05.12.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Prace z ograniczonym kontaktem z ludźmi
Zmorą introwertyków i osób nielubiących kontaktów międzyludzkich są klienci oraz współpracownicy. Bywa, że nawet praca nad charakterem nie pomaga i ciężko przełamać niechęć do współpracy z ludźmi. W takich przypadkach warto zastanowić się nad pracami z ograniczonym kontaktem z ludźmi.

Dyżurny

Dyżurni odpowiadają za podległe systemy oraz pomieszczenia, a także ludzi. Zarządzają oni ww. siłami i środkami z dyżurki bądź specjalnie wydzielonego pomieszczenia. Ich kontakt z innymi osobami jest mocno ograniczony i najczęściej sprowadza się do rozmów telefonicznych bądź internetowych. Dyżurni mogą pełnić obowiązki zarówno w dzień, jak i w nocy. Zdarza się w niektórych instytucjach, iż dyżurki stanowią komórkę w większym systemie reagowania. W takim przypadku kontakt z ludźmi jest o wiele większy, gdyż dyżurnych oraz operatorów jest więcej.

 

Stróż

Posada stróża kojarzy się przede wszystkim z pracą nocną. Tak też jest, gdyż większość ofert pracy rzeczywiście dotyczy zatrudnienia w godzinach nocnych. Firmy oferujące takie stanowisko potrzebują przeważnie osób do zabezpieczenia mienia w bądź przy zakładach pracy. W godzinach nocnych kontakt z ludźmi jest niewielki, przeważnie dotyczy odbioru przesyłek bądź wprowadzania na teren przedsiębiorstwa kierowców transportów.

 

Archiwista

Archiwiści, czyli osoby odpowiedzialne za opiekę nad zbiorami danych, dokumentów bądź plików mogą liczyć na naprawdę niewielki kontakt z ludźmi. Przeważnie swoje obowiązki wykonują w ściśle wydzielonych pomieszczeniach, do których dostęp jest ograniczony. Ponadto, najczęściej nie współpracują oni z innymi komórkami i działami, pozostając całkowicie samowystarczalni.

 

Pracownik zdalny

Najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich introwertyków i osób ceniących samotność jest praca zdalna. Wykonywanie pracy z domu ogranicza kontakt ze współpracownikami i klientami do rozmów telefonicznych i mailingu. Ponadto, miejscem wykonywania obowiązków jest nasz własny dom.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: