Jakie meble do kuchni otwartej na salon wybrać

  • 22.11.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie meble do kuchni otwartej na salon wybrać
Kuchnia to miejsce wyjątkowe, bo to właśnie tam krzyżują się ścieżki domowników czy współlokatorów. Coraz częściej można się spotkać z połączeniem kuchni i salonu, co optycznie powiększa przestrzeń i jednocześnie daje możliwość ciągłego kontaktu, nawet gdy jedna osoba gotuje, a druga odpoczywa w salonie. Jakie meble do kuchni otwartej na salon wybrać, by pasowały do siebie, ale też były funkcjonalne? Czytaj dalej!

Kiedy zdecydować się na kuchnię otwartą na salon?

Kiedy zdecydować się na otwarcie kuchni? Zazwyczaj dzieje się to w mieszkaniach o niewielkim metrażu – brak ściany działowej i drzwi automatycznie powiększają przestrzeń, otwierają ją, wpuszczają więcej światła. Niektóre rodziny decydują się na taki zabieg również wtedy, gdy liczy się dla nich możliwość utrzymania ciągłego kontaktu i to, że mogą mieć wszystko „na oku”. Szczególnie przydatne jest to u rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nasza pociecha może się swobodnie bawić czy oglądać bajki w salonie, a rodzic przygotowywać obiad i mieć dziecko w zasięgu wzroku.

Projekt kuchni otwartej na pokój dzienny niesie za sobą wiele zalet, ale to też wady spowodowane odmienną funkcją obu pomieszczeń. Przenoszą się zapachy, odgłosy, szumy od okapu czy gotujących się potraw, a salon to jednak miejsce przeznaczone do odpoczynku po całym dniu w pracy, a nierzadko miejsce przyjmowania gości. Zanim więc zdecydujemy się na otwarcie kuchni, przemyślmy dokładnie, czy nie będziemy później tego żałować, przejrzyjmy też gotowe projekty, jak te dostępne na stronie: https://krakowska31.pl/salon-kuchni/. Pomogą one stworzyć przestrzeń pomysłowo, ale też dopasowując ją do naszych potrzeb i gustów.

Meble kuchenne na wymiar – dopasuj kuchnię do siebie

Wyposażenie mieszkania to nieustanne wizyty w sklepach meblowych, przeglądanie stron internetowych, zdjęć projektów czy katalogów. Meble kuchenne znajdziemy w różnych stylach, wykonane z materiałów tańszych, droższych, bardziej lub też mniej wytrzymałych – w dzisiejszych czasach oferowane są klientom bardzo odmienne od siebie modele, zazwyczaj daje się też możliwość wymiany materiału lub zmiany koloru frontów szafek.

Jednak jeśli nasza kuchnia lub aneks mają nietypowe wymiary, wystawiane w sklepach meble kuchenne nie odpowiadają naszym gustom i oczekiwaniom, zdecydować się możemy zawsze na stworzenie własnego projektu na wymiar. Taka opcja daje nam wybór co do wszystkich materiałów, łatwiej jest też dopasować część kuchenną do tej wypoczynkowej – mimo że są to pomieszczenia o innym przeznaczeniu, ich wygląd powinien być, choć w pewnym stopniu zbliżony.

Wybierz meble do kuchni

Przechowywanie produktów spożywczych i małych sprzętów AGD możliwe jest dzięki odpowiedniej ilości szafek kuchennych. Mogą one sięgać od podłogi do sufitu – z przerwą na blat i miejsce robocze albo też zakończyć szafki na takiej wysokości, do której swobodnie sięgamy. Uzależnić to można od tego, ile mamy miejsc do przechowywania w innych częściach mieszkania – jeśli niewiele, dodatkowe szafki pod sufitem mogą okazać się bardzo przydatne, tylko nie zapomnijmy o zakupie małego stołka lub schodka, by bezpiecznie wkładać i wyjmować z nich przedmioty.

Bardzo często oddziela się przestrzeń kuchenną od tej salonowej wyspą lub barkiem, przy którym rodzina zbiera się rano i je śniadanie. Jest to dobry sposób na wprowadzenie podziału na kuchnię i salon, bez zajmowania cennego miejsca ścianką działową. Taka wyspa to też dodatkowe miejsce do pracy w trakcie gotowania. Przy małych metrażach często brakuje blatu, przez co niechętnie gotujemy i przyjmujemy gości. Wiadomo, że na blacie musimy umieścić zlew i płytę kuchenną, między którymi powinno być co najmniej 40 cm, i samo to zabiera już nam naprawdę sporą część miejsca do pracy – wyspa jest wtedy świetnym rozwiązaniem.

Niektóre ze sprzętów AGD, tak małych, jak i dużych, mogą stanowić ciekawą dekorację i stać się elementami charakternymi całego mieszkania. Urządzenia takie jak np. lodówka można oczywiście zabudować, lecz jeśli lubimy klimat retro, możemy wybrać lodówkę, czajnik, ekspres do kawy, piekarnik i blender kielichowy w tym samym stylu, nie zabudowywać ich, a wręcz odwrotnie – wyeksponować. Dzięki takiemu zabiegowi całe mieszkanie urządzimy w charakterze vintage.

Otwarcie kuchni na salon może być ciekawym połączeniem obu pomieszczeń, szczególnie jeśli zadbamy o utrzymanie podobnego stylu. To też sposób, by spędzać ze sobą jeszcze więcej czasu, a dziś, gdy każdy z nas goni za karierą, jest to niezwykle istotne.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: