Praca w sklepie sportowym. Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

  • 11.11.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Praca w sklepie sportowym. Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?
Elegancko, oficjalnie, czy na luzie? Pytanie o to, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną każdego dnia zadaje sobie wiele osób ubiegających się o pracę. Spódnica, czy spodnie? Bluzka biała, czy kolorowa? Czy strój formalny pomoże zdobyć posadę w sklepie? Czy branża ma znaczenie w tym, jak powinien prezentować się pracownik? Czy w sklepie sportowym można postawić na luz?

Dopasuj strój odpowiednio do stanowiska

Oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl zachęcają do ubiegania się o stanowiska i sprzyjają znalezieniu pracy w branżach odpowiadających nie tylko kwalifikacjom i kompetencjom pracownika, ale też jego zainteresowaniom i stylowi życia. Zanim odpowiesz na wybrane ogłoszenie zastanów się, czy wizerunek, jakiego będzie wymagała od Ciebie nowa praca jest zgodny z tym, co pokrywa się z Twoją osobowością i cechami charakteru.

W wielu firmach pracowników obowiązuje ustalony dress cod. Musisz go uwzględnić już na etapie przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli dany styl obcy jest od tego, co nosisz na co dzień, w takim „mundurku” możesz poczuć się nieswojo. Stracisz pewność siebie, a to nie umknie czujnemu oku rekrutera. Jeśli więc na danej pracy szczególnie Ci zależy – potrenuj noszenie obowiązujących w niej strojów.

 

W co się ubrać na rozmowę o pracę w sklepie sportowym?

Styl sportowy w trendach modowych to ogromny luz i rozwiązania stawiające na komfort. Czy można pozwolić sobie na to pracując w sklepie sportowym? Tak, ale pod warunkiem, że będzie to estetyczny luz z odrobiną elegancji i zachowaniem dobrego smaku. Pamiętaj o tym szczególnie wybierając się na rozmowę rekrutacyjną. Koszulę ze sztywnym kołnierzykiem możesz zastąpić koszulką typu polo założoną pod elegancką marynarkę o luźnym, sportowym kroju. Zwróć uwagę, by była ona nieskazitelnie czysta i bez najmniejszych zagnieceń.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: