Domek letniskowy – czym kierować się przy wyborze?

  • 28.10.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Domek letniskowy – czym kierować się przy wyborze?
Posiadając atrakcyjnie położony kawałek gruntu, można zorganizować sobie idealne miejsce na wakacyjne wypady. Bardzo dobrym pomysłem jak posadowienie na takiej działce domku letniskowego. Takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet, szczególnie jeżeli lubimy często spędzać czas na łonie natury. Nie będzie nas już ograniczać konieczność szukania czegoś na wynajem.

Domek gotowy czy budowany od podstaw?

Zdecydowanie prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na gotowy domek. Budowanie domku od podstaw niesie za sobą konieczność dopełnienia wielu formalności, począwszy od projektu do uzyskania pozwoleń. Takie rozwiązanie jest także czasochłonne i wymaga znalezienia zaufanej ekipy budowlanej. Domki z gotowych komponentów, przez sprawną ekipę mogą być postawione nawet w kilka dni.

Jaki domek wybrać?

Jeżeli ma spełniać funkcję rekreacyjnego, najlepiej sprawdzi się zbudowany z drewna. Drewniane domki mają specyficzny klimat i najlepiej wkomponowują się w  naturalne otoczenie. Projekt i rodzaj domku powinien być zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb właściciela. Decydując się na zakup, trzeba zastanowić się ile osób i jak często będzie w nim przebywać. Czy wystarczy nam mały piętrowy domek, czy konieczne będzie także piętro. Istotną kwestią jest także czy zamierzamy w nim przebywać także w chłodniejsze dni, konieczne może być wtedy dodatkowe docieplenie. Oferta firmy JUHAS umożliwia wybór jednego z gotowych projektów domków letniskowych lub przygotowanie indywidualnego projektu zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Ile zapłacimy za gotowy domek?

Ceny gotowych domków są uzależnione m.in. od zastosowanych materiałów, wielkości powierzchni użytkowej, rodzaju projektu, od tego, czy domek jest ocieplony, czy nie. W ofercie firmy JUHAS ceny kształtują się od 12 do 81 tysięcy. Ze szczegółowym cennikiem można zapoznać się tutaj http://www.domyjuhas.pl/cennik. W przypadku projektu wykonywanego według wskazówek klienta cena ustalana jest indywidualnie. Koszt montażu to od 15 do 20% wartości danego domku. Dodatkowy koszt stanowić będzie przygotowanie podłoża i wykonanie instalacji kominów i kominków.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: