Jeśli chudnąć, to tylko z głową. Jak zdrowo schudnąć?

  • 02.08.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jeśli chudnąć, to tylko z głową. Jak zdrowo schudnąć?
Osoby chcące schudnąć, często mają problem, w jaki sposób racjonalnie podejść do tego tematu. Ci, którzy pragną schudnąć szybko i bezproblemowo, mogą być rozczarowani zbyt wolnym spadkiem masy ciała lub efektem jojo.

Po pierwsze zdrowe odżywianie.

Dieta nie powinna być rygorystyczna, a posiłki powinny smakować. Lepiej nie zmuszać się do jedzenia produktów, których nie lubimy. Przede wszystkim należy obniżyć podaż kalorii w ciągu dnia, czyli zjeść mniej niż wynosi zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Dzięki temu organizm będzie pobierał energię z nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Poza tym dieta powinna być urozmaicona, bogata we wszystkie składniki: białko, zdrowe tłuszcze, węglowodany. Trzeba pamiętać o unikaniu cukru, słodzonych napojów i chemii w żywności. Posiłki powinny być regularne, aby nie dopuszczać do wygłodzenia się.

Odpowiednie odżywianie odgrywa kluczową rolę w odchudzaniu, więc jeśli nie zmienimy złych nawyków w odżywianiu żaden suplement na odchudzanie ani herbatka ziołowa, nie pomogą. Nie oznacza to, że suplement na odchudzanie jest niewskazany. Wręcz przeciwnie, warto wspomóc się tabletkami z apteki wspomagającymi odchudzanie, które przyspieszają metabolizm oraz dostarczają dawkę różnych witamin i minerałów wzmacniających organizm.

Co jeszcze wspomaga proces odchudzania?

Warto zwrócić uwagę, czy w diecie znajduje się błonnik pokarmowy. Produkty bogate w błonnik wchłaniają wodę i dają uczucie sytości, a poza tym wspomagają pracę jelit i przemianę materii. Najwięcej błonnika jest w pełnoziarnistym pieczywie, warzywach i owocach.

Bardzo ważne jest picie dużej ilości wody oraz unikanie alkoholu, ponieważ są to puste kalorie. Najlepsza jest woda oraz ziołowe herbatki np. zielona herbata.

Ruch i pozytywne nastawienie.

Drugą najważniejszą rzeczą po zdrowym odżywianiu jest aktywność fizyczna. Najlepiej wybrać taki rodzaj aktywności fizycznej, by sprawiał przyjemność. Aby dokonać właściwej decyzji co do ćwiczeń, warto spotkać się z trenerem personalnym. Pomoże on nie tylko w ustaleniu treningów, ale również zaleci odpowiednią dietę oraz doradzi jaki suplement na odchudzanie będzie najlepszy.

Ważne jest dobre nastawienie, nie wolno się poddawać ani martwić, że spadek masy ciała jest zbyt wolny. Gdy chudniemy zbyt szybko, może pojawić się efekt jojo. Poza tym trzeba zadbać o odpowiednio długi sen oraz opanowanie stresu, ponieważ zaburza to przemianę materii. W chwilach kryzysu psychicznego najlepiej wyjść pobiegać lub pojeździć na rowerze, ponieważ aktywność fizyczna poprawia nastrój.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: