Krem do opalania – jaki wybrać?

  • 16.07.2019, 18:00
  • Grupa Tipmedia
Krem do opalania – jaki wybrać?
W trakcie pakowania walizki na wakacje należy przede wszystkim spakować kosmetyki przeciwsłoneczne. Ubrania, obuwie, akcesoria do wody nie ochronią naszej skóry przed poparzeniem oraz negatywnym wpływem promieni słonecznych, trzeba to mieć na uwadze.

Krem przeciwsłoneczny – rola

Balsam do opalania ma przede wszystkim chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVA oraz UVB. Jego wybór musi zostać dopasowany do kolorytu skóry oraz przewidywanej ilości czasu spędzanej na wolnym powietrzu. Należy również wziąć pod uwagę porę roku, kiedy planuje się wakacje. SPF informuje jak silna jest ochrona oraz jak długo nasza skóra zostaje zabezpieczona. Krem do opalania nakładany w sezonie nie powinien mieć SPF niższego od 30. Tylko i wyłącznie w momencie zastosowania tego produktu, szansa na wystąpienie oparzeń jest niewielka.

 

Kremy z filtrem do opalania – jak stosować

Teoretycznie każdy człowiek zdaje sobie sprawę, że ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna. Od najmłodszych lat mamy smarowały nas tonami środków tego typu, jak to się więc dzieje, że zdarza nam się o nich zapominać w dorosłych życiu? Kosmetyki przeciwsłoneczne muszą być przede wszystkim nakładane jeszcze zanim skóra zostanie wystawiona na słońce. Nieważne czy jest 7 rano, czy 12 w południe, 15 minut przed opuszczeniem domu czy hotelu to idealna pora na nałożenie grubej warstwy kremu. Nie bez powodu zostało zaznaczone, że warta ma być gruba. Krem do opalania z filtrem nie może być aplikowany oszczędnie. Skóra po nałożeniu ma się błyszczeć, aby chronić zarówno przed możliwością wystąpienia oparzenia, jak i późniejszym pojawieniem się nowotworów skóry.

 

O tym należy pamiętać

Nawet, jeśli sięgamy po najwyższy SPF, kosmetyki przeciwsłoneczne muszą być regularnie nakładane przez cały dzień. Zmywają się one w trakcie poruszania się, gdyż człowiek w trakcie upalnych dni bardziej się poci. Balsam do opalania ściera się również po kąpieli czy to w morzu bądź basenie, a to na skutek wycierania ręcznikiem bądź kontaktu z wodą. Przyjmuje się, że po każdym wejściu do wody należy uzupełnić balsam do opalania. Nie można zapominać o mniej oczywistych obszarach ciała. Mowa chociażby o uszach, czy stopach, gdyż ich poparzenie będzie bardzo bolesne oraz niechciane. W trakcie wakacji poleca się stosowanie specjalnych balsamów do ust, które również zawierają SPF. Chronią one wrażliwą skórę warg przed wysuszaniem oraz pękaniem.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: