Niania elektroniczna z kamerą – czy warto?

  • 16.07.2019, 18:00
  • Grupa Tipmedia
Niania elektroniczna z kamerą – czy warto?
Dobro dziecka jest dla rodzica priorytetem. Nikt jednak nie jest w stanie monitorować pociechy przez 24 godziny na dobę. Obowiązki domowe oraz zawodowe sprawiają, ze należy kontrolę tę powierzyć komuś innemu. Niania elektroniczna z kamerą to rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia życie.

Co to jest niania elektroniczna z kamerą?

Kamera niania znalazła się na rynku po raz pierwszy już wiele lat temu, jednakże dopiero dzisiaj ze względu na swoją korzystną cenę oraz powszechne zastosowanie nabywana jest niemalże przez każdego rodzica. Niania z kamerą umożliwia kontrolowanie czynności życiowych dziecka, kiedy rodzic nie przebywa się w jego pobliżu. Oferuje ona nie tylko obraz, ale i dźwięk, dlatego opiekun zostaje poinformowany, gdy dziecko obudzi się, zaczyna płakać bądź ruszać się w łóżeczku. Nianie elektroniczne z kamerą mogą zostać połączone również z telefonem, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, aby śledzić co się dzieje z dzieckiem nawet w trakcie nieobecności rodziców.

 

Elektroniczna niania z kamerą – dobre rozwiązanie?

Niania z kamerą jest wolna od wad. W związku z tym można mówić więc jedynie o korzyściach płynących z jej nabycia. Umożliwia ona bezustanne monitorowanie swojej pociechy, nawet w trakcie wykonywania innych czynności, przebywania w innych pomieszczeniach, a nawet poza domem. Niemalże wszystkie modele dają możliwość śledzenia dziecka na specjalnym monitorze, a oprócz tego można zainstalować aplikację na telefonie, co sprawia, że rodzice oraz dzieci są tak naprawdę razem bez przerwy. Kontrolowanie czynności życiowych jest bardzo ważne w pierwszych tygodniach życia, gdyż na skutek tak zwanej śmierci łóżeczkowej umiera wiele dzieci. Nianie elektroniczne z kamerą to dobre rozwiązanie, kiedy opiekę nad maluszkiem sprawuje osoba obca – opiekunka. Należy mieć pewną dozę zaufania do ludzi, nie warto jednak narażać zdrowia, albo życia maluszka na brak kompetencji niepowołanej osoby. Najbardziej zaawansowane modele bezustannie sprawdzają puls, bicie serca oraz oddech dziecka. Kiedy dzieje się coś niedobrego, niania od razu daje sygnał rodzicom, że należy sprawdzić co się dzieje z maleństwem.

 

Komfort w niskiej cenie

Ze względu na swoją popularność niania z kamerą nie należy do wydatków na które nie stać większość osób. Najbardziej podstawowe modele dostępne są już na parędziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać, że im więcej funkcji, tym większa szansa na wykrycie jakichkolwiek nieprawidłowości u maleństwa. Zakup niani nie powinien być przez nikogo odkładany na później bądź rozważany, gdyż jest to nabytek nierozłącznie związany z dobrem dziecka.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: