Co na ból?

  • 16.07.2019, 18:00
  • Grupa Tipmedia
Co na ból?
Styl życia dzisiejszych ludzi wywołuje zarówno ból głowy, jak bóle mięśniowe zlokalizowane w różnych obszarach ciała. Duże dawki stresu, brak snu, niewłaściwa dieta oraz zbyt duże dawki kofeiny to tylko niektóre z przyczyn powodujących ból.

Jak to się dzieje, że boli?

Przyczyn bólu głowy jest naprawdę wiele. Jednym z najczęściej spotykanych powodów jest przemęczenie oraz brak odpowiedniej ilości snu. Kiedy organizm nie wypoczywa, a dodatkowo stale musi pozostawać na wysokich obrotach nie trzeba długo czekać na pojawienie się pierwszych bóli. Odwodnienie organizmu oraz zbyt duże dawki kofeiny także sprawiają, że ogólne złe samopoczucie zostaje jeszcze spotęgowane przez nieprzyjemny ból. Głowa boli także w przypadku przeziębienia oraz grypy, co stanowi jeszcze jeden skutek uboczny osłabienia organizmu. Bóle mogą występować oprócz tego w różnych partiach ciała i określa się je mianem bóli miejscowych. Mogą być one skutkiem zbytniego nadwyrężanie mięśni czy stawów, co objawia się wyraźnie odczuwalnym dyskomfortem.

 

Co zrobić, kiedy boli?

Żaden człowiek nie wita bólu z uśmiechem na twarzy. Naciągnięte mięśnie, kontuzje czy migreny wprawiają w zły humor, powodują dyskomfort oraz zdecydowanie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Co można zrobić? Alkazelcer jest rozwiązaniem, które należy wziąć pod uwagę. Alkazelcer to popularne tabletki musujące na ból głowy. Alka seltzer wykorzystywany jest oprócz tego w sytuacji przeziębienia i grypy, kiedy poczucie dyskomfortu występuje niemalże we wszystkich częściach ciała. Zelcer można przyjmować kilka razy dziennie, najważniejsze to jednak zachować między kolejnymi dawkami odpowiednią przerwę. Tabletki na ból głowy w ciąży muszą być przede wszystkim bezpieczne dla płodu. Przyjmuje się, że nie powinno się ich przyjmować w trzecim trymestrze, jednakże alka zelcer jest bezpieczny w trakcie pierwszych dwóch trymestrów.

 

A może aspiryna?

Aspiryna ma powszechne zastosowanie. Stosuje się ją, kiedy człowiek czuje się osłabiony i ma wrażenie, że jeśli nie przyjmie środków zapobiegawczych to za parę dni będzie całkowicie rozłożony chorobą. Na co jest aspiryna? Przede wszystkim wspiera system immunologiczny, pomaga odegnać chorobą, a kiery wirus już zaatakuje organizm, pomaga szybciej wrócić do dobrej kondycji. Aspiryna przydaje się również w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego, dlatego sięgają po nią osoby regularnie chodzące na siłownię bądź trenujące zawodowo.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: