Czym się kierować przy wyborze systemów okienno-drzwiowych?

  • 28.06.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czym się kierować przy wyborze systemów okienno-drzwiowych?
Instalacja okien oraz drzwi jest jednym z najbardziej wymagających zadań wykończeniowych. Samo zakładanie nie powinno stanowić problemu dla doświadczonych fachowców, ale w tym przypadku liczy się coś jeszcze - zastosowanie odpowiednich materiałów, a także niezwykła precyzja. Jak wybrać wytrzymałe systemy okienno-drzwiowe oraz kiedy zlecić prace, by cieszyć się solidną oprawą przez długie lata?

Dobry materiał to podstawa - nowoczesne systemy okienne

Współcześnie na rynku dostępne są różnorodne modele do konstruowania okien i drzwi. Odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na zmienne warunki atmosferyczne zapewni na przykład system aluminiowy Aliplast (http://www.aliplast.pl/oferta/systemy-okienno-drzwiowe ). Jego zaletą jest także bardzo dobra izolacja termiczna, a także estetyczny i elegancki wygląd poszczególnych elementów. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ, warto dokładnie sprawdzić wszystkie parametry techniczne. Ważna okazuje się przede wszystkim siła nośna danego panelu. Określa, jak duży ciężar jest w stanie unieść dana oprawa. Zwracajmy także uwagę na rodzaj szyb, jakie można zainstalować w danym systemie. W sprzedaży dostępne są między innymi okna jednokomorowe, dwukomorowe, akustyczne lub antywłamaniowe, a systemy do ich instalacji nie zawsze są uniwersalne.

Profesjonalny montaż

Instalacja systemów okiennych okaże się łatwiejsza, jeśli będziemy się kierować kilkoma prostymi zasadami. Nowoczesne panele pozwalają na zakładanie konstrukcji nawet, gdy na zewnątrz robi się chłodniej, ale nie powinno się zlecać prac w okresie, gdy temperatura spada poniżej 0°C. Przede wszystkim warto jednak zadbać o odpowiednią ekipę montażową. Sprawdźmy, czy w umowie wykonania usługi znalazł się zapis o postępowaniu zgodnie z instrukcją producenta. Pozwoli to zachować gwarancję, która z kolei da nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W dokumencie powinny widnieć także szczegółowe dane firmy, zasady odbioru gotowych prac oraz sposób i warunki ewentualnej reklamacji.

Na koniec zadbajmy o poprawne wykończenie ościeży. Wykonawca powinien użyć do tego elastycznej zaprawy, dzięki której ściana będzie prawidłowo zabezpieczona przed wilgocią oraz różnicami temperatur.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: