Wtorek, 23.07.2019

Program PIT – 4 funkcje, które pomogą Ci w rozliczaniu PIT 2019

  • 17.12.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Program PIT – 4 funkcje, które pomogą Ci w rozliczaniu PIT 2019

Nie jesteś pewien, w jaki sposób powinieneś uzupełnić deklarację podatkową, by nie trwało to długo, a jednocześnie obyło się bez błędów? A może rozważasz sięgnięcie po program PIT, ale chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób ułatwia on proces rozliczeń? Sprawdź, jakie funkcje aplikacji do PIT sprawiają, że można z jej pomocą bez trudu spełnić swój obowiązek podatkowy.

 

System inteligentnych podpowiedzi

Mało kto może się pochwalić dogłębną wiedzą z zakresu podatków. W takich przypadkach pomocą służy program PIT, który ma wbudowany system inteligentnych podpowiedzi. Dzięki temu podatnik może na każdym etapie uzyskać informacje potrzebne do przeprowadzenia rozliczenia, np. dotyczące ulg albo sposobów rozliczeń. To sprawia, że uzupełnienie deklaracji staje się o wiele łatwiejsze i może je w ciągu kilku minut przeprowadzić nawet osoba, która nigdy wcześniej tego nie robiła. Ponadto aplikacja podpowiada, jakie załączniki należy złożyć w danym przypadku, więc podatnik na pewno dostarczy do urzędu skarbowego wszystkie wymagane formularze.

 

Przeprowadzanie obliczeń

To jedna z najważniejszych funkcji, jakie oferuje program do PIT, która sprawia, że tak wiele osób rozlicza elektroniczne deklaracje. Przy wypełnianiu zeznań podatkowych nietrudno o pomyłkę – wymaga to często przeprowadzania wielu obliczeń. Każdy błąd w deklaracji może jednak wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dlatego lepiej się zabezpieczyć przed taką ewentualnością i uzupełnić zeznanie z pomocą aplikacji, która sama dokona obliczeń. W rezultacie podatnik może być pewien, że wszystko zostało obliczone prawidłowo.

 

Archiwizacja deklaracji i UPO

Każdy podatnik ma obowiązek przechowywania dokumentacji podatkowej przez 5 lat. Trzeba jednak mieć na uwadze, że gdy jest ona w całości prowadzona w formie papierowej może nie tylko zajmować dużo przestrzeni, ale też jest bardziej narażona na zniszczenie. Na szczęście, program PIT oferuje opcję zapisywania w chmurze zeznań złożonych z jej pomocą w ubiegłych latach. Dzięki temu podatnik może nie martwić się o prowadzenie papierowej archiwizacji i w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów. Ponadto jeśli chce, może też pobrać je na dysk komputera i wydrukować, jeżeli okaże się, że jest taka potrzeba.

 

Przechowywanie podstawowych danych

Im mniej informacji musisz wpisywać do deklaracji, tym szybciej ją uzupełnisz. W tym również może Ci pomóc ->> Program PIT Pro 2018/2019. A wszystko dzięki funkcji przechowywania danych, które zostały już wcześniej wprowadzone do aplikacji przy wypełnianiu innych formularzy. Część z nich, jak np. nr PESEL, należy zamieścić na kilku drukach – program w sposób automatyczny umieści je wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Dzięki temu podatnik nie musi sam ponownie wpisywać tych informacji i tracić czasu.

 

To najważniejsze funkcje, jakie oferuje program PIT po to, by podatnik mógł się szybciej rozliczać i jednocześnie mieć gwarancję, że jego deklaracja zostanie poprawnie wypełniona. Najlepiej przekonać się o jego skuteczności samemu, korzystając z wybranej aplikacji do wypełniania zeznań podatkowych.

 

>>> Rozlicz PIT przez internet za pomocą programu PIT Pro w 5 minut! <<<

Źródło: Program PIT Pro 2018/2019 dostępny na portalu podatkowym Podatnik.Info

undefined

Grupa Tipmedia
Podziel się: