Wtorek, 18.06.2019

Wygrywać na zakładach

  • 06.11.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Wygrywać na zakładach

Lubimy grać i wygrywać. Dlatego właśnie od wieków ludzi pociągają zawody sportowe, a ta rywalizacja przekłada się również na wiele innych aspektów życia czy kibicowania. Zazwyczaj możemy mówić, że chodzi o pieniądze, bo zakłady, jakie proponują legalni bukmacherzy, to bardzo łatwy sposób na zarobienie całkiem przyzwoitej gotówki. Z drugiej strony warto pamiętać, że to również emocje związane z obstawianiem, czytaniem o graczach czy drużynach oraz samo kibicowanie i trzymanie kciuków za swojego faworyta. Poza tym strony część debiutantów ma szczęście i obstawia w ciemno wygrane, ale większość wprawionych graczy faktycznie zna się na danych dyscyplinach sportu i jest w stanie przewidzieć, jak będą dane rozgrywki przebiegać.

Jak grać?

Nawet eksperci w zakładach wiedzą, że sport jest nieprzewidywalny i może się zdarzyć, że w finale będą drużyny czy zawodnicy z ostatnich miejsc w rankingu. Dlatego właśnie obstawianie związane jest z tak wielkimi emocjami, jakie gwarantuje sport i Totolotek. Oferta jest tak rozbudowana, że każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie. Poza tym to legalny i bezpieczny sposób na zarobienie całkiem przyzwoitych pieniędzy. Niezmiennie najczęściej emocje wzbudza piłka nożna i kolejne ligi, mistrzostwa czy też nawet lokalne rozgrywki są w stanie przyciągnąć do kolektur setki osób. Podobne emocje oczywiście towarzyszą kibicom w domach, strefach kibica czy na stadionach.

Graj legalnie

Od graczy wymaga się oczywiście pewnego rodzaju wiedzy na temat zasad oraz konkretnych drużyn i zawodników. Specjaliści czytają również różnego rodzaju rankingi oraz prognozy. Poza tym niezwykle ważnym aspektem będzie to, jak funkcjonują legalni bukmacherzy. Od połowy 2017 zmianie uległy przepisy, a to uporządkowało rynek usług. Nadzór nad zakładami przejęło Ministerstwo Finansów, które wydaje koncesje na prowadzenie działalności i prowadzi rejestr legalnie działających bukmacherów takich jak na przykład Totolotek. Oferta nie tylko jest dopasowana do potrzeb użytkowników, ale również sprawia, że podatki oraz inne opłaty pozostają w Polsce. Wcześniej większość firm prowadzących zakłady miała swoją siedzibę za granicą, co zwalniało ich z konieczności regulowania zobowiązań na miejscu. Obecnie tylko 7 firm posiada licencję na działalność bukmacherską, a obstawianie w tych funkcjonujących nielegalnie może wiązać się na przykład z surowymi karami. Dlatego właśnie, zanim powierzymy komuś pieniądze, sprawdźmy, czy działa on zgodnie z obowiązującym prawem. Sankcje dotyczą bowiem nie tylko bukmachera, ale i samego gracza.

Grupa Tipmedia
Podziel się: