Wtorek, 23.07.2019

Dystrybucja surowców chemicznych – czy warto się nią zająć?

  • 29.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Dystrybucja surowców chemicznych – czy warto się nią zająć?
Ciężko jest wskazać branżę, o której moglibyśmy jednoznacznie powiedzieć, że przynosi zysk. Czy dystrybucja surowców chemicznych się do nich zalicza? Jakie nakłady finansowe trzeba ponieść przy jej otwarciu? Kto to może zrobić? Odpowiedzi szukaj w poniższym tekście.

Kto może zostać biznesmenem?

Wydawać by się mogło, że świat biznesu jest zamknięty przed większością śmiertelników. Wielkiego biznesu może i owszem, ale mały i średni stoi otworem przed każdym z nas. I nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, co do jego otwarcia. Zgodnie z aktualnie obowiązującą konstytucją oraz ustawie o swobodzie działalności gospodarczej z 2004 roku, każdy obywatel Rzeczypospolitej może pójść do właściwego sobie Urzędu Gminy i wypełnić odpowiednie dokumenty, by rozpocząć procedurę zakładania firmy. Istnieją tylko dwa przypadki, gdy jest to niemożliwe. Pierwszym jest sytuacja, w której ciąży na nas prawomocny wyrok sądu, w którym zostało stwierdzone, że mamy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Również osoby pełniące funkcje publiczne (wojskowi, politycy, urzędnicy) nie mogą być właścicielami żadnego przedsiębiorstwa, ani wchodzić w skład jego rady nadzorczej czy zarządu spółki. W pozostałych przypadkach, nie ma żadnych ograniczeń.

Dystrybucja surowców chemicznych – co cię czeka?

Zanim zanurzysz się w świecie surowców chemicznych, warto dowiedzieć się, jakie czekają cię wyzwania. Z pewnością domyślasz się, że jest to branża, w której potrzeba sporo gotówki. Tak więc zanim podpiszesz swoją pierwszą umowę, musisz zgromadzić odpowiednie środki. Nie obejdzie się bez kredytu w banku, bowiem kilkanaście milionów złotych, to absolutne minimum, jakim musisz dysponować. Oczywiście, im większy kapitał początkowy, tym łatwiej ci będzie poradzić sobie z wszystkim trudnościami. Na start potrzebujesz działki (dzierżawa, wynajem, własność), na której postawisz magazyn. To najważniejsza inwestycja, bowiem przeszacowanie jego wielkości jest o wiele bardziej niebezpieczne, niż niedoszacowanie. By wszystko odbyło się w miarę szybko, zacznij już na etapie budowy podpisywać pierwsze umowy z dostawcami oraz odbiorcami surowców chemicznych. Dzięki temu magazyn nie będzie stał niepotrzebnie pusty. Zadbaj również o odpowiednio wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Przygotuj się na współpracę z dostawcami i odbiorcami z różnych krajów. Angielski w stopniu bardzo dobrym to absolutna podstawa u kandydata do pracy w dystrybucji surowców chemicznych.

Dystrybucja surowców chemicznych – skąd czerpać wzorce?

Jeżeli nigdy nie pracowałeś w tej branży, możesz mieć początkowo problemy. Dystrybucja surowców chemicznych to ciężki kawałek chleba, dlatego należy mieć odpowiednie wykształcenie, ale przede wszystkim wiedzę i chęć do działania. Sprawdź w tym miejscu, na co musisz zwrócić szczególną uwagę. Jest to typowo techniczna dziedzina, dlatego przyda się analityczny i odporny na stres umysł. Bycie właścicielem takiej firmy to duża odpowiedzialność i nieustanna praca.  Dystrybucja surowców chemicznych wymaga wiele od osób się nią zajmujących, jednak nagroda przychodzi, gdy podliczasz bilans wydatków i zysków.

Grupa Tipmedia
Podziel się: