Wysokiej jakości kołowrotki Daiwa

  • 07.09.2022, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wysokiej jakości kołowrotki Daiwa
Kołowrotki wędkarskie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia, o którym należy pamiętać podczas wędkowania. Odpowiadają za przechowywanie i wyciąganie żyłki, a także kontrolowanie naprężenia żyłki.

Kołowrotek to urządzenie spinningowe, które jest zamocowane do wędki i kołysuje szpulę żyłki. Kołowrotki wędkarskie mają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie służą do tego samego celu: holowania złowionych ryb.

Istnieją dwa główne typy kołowrotków wędkarskich: castingowe i spinningowe. Rodzaj kołowrotka, który będzie zależał od rodzaju ryby, którą chcesz złowić, ile pieniędzy chcesz wydać i od Twojego doświadczenia w wędkowaniu.

Jakie są zalety korzystania z kołowrotka wędkarskiego?

Kołowrotki wędkarskie służą do zarzucania żyłki do wody. Zwykle są obsługiwane ręcznie i występują w różnych rozmiarach, kształtach i wzorach. Są bardzo pomocne w łowieniu ryb, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby dać rybakowi większą kontrolę nad rzutem.

Kołowrotek jest jednym z najważniejszych elementów wędki, ponieważ dzięki niemu możesz wyciągnąć zdobycz bez konieczności ciągnięcia jej do tyłu.

Istnieje wiele zalet korzystania z kołowrotka wędkarskiego podczas całodniowego wyjścia na wodę. Po pierwsze, są łatwe w obsłudze, więc nawet początkujący mogą z łatwością rozpocząć zwijanie zdobyczy. Po drugie, zapewniają większą kontrolę nad rzutem, dzięki czemu nie musisz się martwić, że dodatkowa luźna linka zaplącze się wokół stóp lub śruby łodzi . Wreszcie, mogą pomóc szybko odzyskać linkę, jeśli coś się stanie, a ryba wyskoczy z ręki. Najbardziej pożądanym kołowrotkiem wędkarskim jest kołowrotek spinningowy ze względu na to, jak dobrze kręci się podczas holu ryby. Kołowrotki spinningowe są generalnie łatwiejsze do kontrolowania i zapewniają większą precyzję w dotarciu do przynęty, w porównaniu z wędką castingową, która może być trochę trudniejsza do kontrolowania.

Rodzaje kołowrotków wędkarskich na rynku

Istnieją dwa rodzaje kołowrotków, które są powszechnie używane do łowienia ryb: kołowrotki spinningowe i kołowrotki castingowe. Kołowrotek spinningowy jest używany podczas łowienia w słodkowodnych jeziorach lub rzekach, a kołowrotek castingowy jest używany podczas łowienia w wodach słonych lub przybrzeżnych.

Kołowrotki castingowe , inaczej nazywane multiplikatorami, zdecydowanie umożliwiają zwiększyć celność dalekich rzutów, a zarazem zachować pełną kontrolę nad przynętą. Wyrzut w kołowrotkach castingowych jest zazwyczaj dalszy niż w spinningowych. Na rynku możesz dostać modele w różnych rozmiarach, w tym: 500, 1000 i 2000 - dobrze sprawdzą się w przypadku pstrągów, kleni i innych mniejszych ryb oraz w rozmiarach 3000 i 4000 - idealne na szczupaki, sandacze czy bolenie. Jeśli Twoim celem jest sum, rekomenduje się rozmiar 5000 i 6000.

Dobry kołowrotek to połowa sukcesu udanego połowu. Dlatego w naszym sklepie znajdziesz Top marki, specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości kołowrotków castingowych i spinningowych. Jedne z najpopularniejszych to kołowrotki Daiwa.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: