Kiedy nie warto naprawiać samochodu?

  • 14.06.2022, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Kiedy nie warto naprawiać samochodu?
Jeśli trafiłeś na ten artykuł, z pewnością masz pewien problem ze swoim samochodem. Doszło do znacznej awarii, a Ty zastanawiasz się, czy w ogóle warto inwestować w jego dalsze naprawy.

Na początku porównaj koszty naprawy z ceną pojazdu. Jeśli koszty naprawy przewyższają cenę, to nie warto naprawiać Twojego samochodu. Po podjęciu decyzji możesz sprzedać swój pojazd prywatnemu nabywcy, w uznanym skupie samochodów na złomowisku lub samodzielnie podzielić samochód. Przynajmniej w tej sytuacji dostaniesz trochę pieniędzy na swój samochód.

W tym artykule pomogę Ci określić, czy warto naprawić Twój samochód. Stamtąd dowiesz się, co zrobić w swojej sytuacji. Ten przewodnik powinien pomóc Ci zdobyć trochę pieniędzy w kieszeni, aby mieć samochód, który faktycznie działa.

Co to znaczy, że nie warto naprawiać?

Jeśli samochód „nie jest wart naprawy”, oznacza to po prostu, że naprawa pojazdu nie jest najlepszą opcją. Dzieje się tak, gdy Twój samochód, zazwyczaj starszy, ma zepsutą część lub ulegnie wypadkowi.

Zabierzesz go do warsztatu naprawczego, a otrzymasz wycenę naprawy. Mogą nawet być tymi, którzy mówią, że samochód może nie być wart naprawy, ale ostatecznie to Twoja decyzja.

Jeśli Twój samochód działa dobrze i nie ma większych problemów, to nie jest to koncepcja, o którą musisz się jeszcze martwić. Możesz się z tym spotkać w przyszłości, a może nie.

Uzyskaj wycenę naprawy

Żadna z obliczeń, które wykonasz, nie będzie miała znaczenia, jeśli nie masz wyceny naprawy. Możesz chcieć uzyskać 2 lub 3 wyceny z różnych miejsc, aby upewnić się, że liczba jest dokładna.

Wycena powinna w pierwszej kolejności obejmować wszystkie koszty związane z naprawą Twojego samochodu i naprawą wszelkich uszkodzeń. Upewnij się, że warsztat podaje pełną wycenę, abyś mógł podjąć najlepszą decyzję.


 

Zdobądź liczby

Teraz musisz trochę policzyć na obecnym samochodzie, który masz. Jeśli nie jesteś miłośnikiem matematyki, nie martw się. Oto, co robisz.

Jeśli jesteś w pełni właścicielem samochodu : znajdź jego wartość rynkową za pośrednictwem portali jak otomoto.pl .

Jeśli dokonujesz płatności miesięcznych (np. leasing) : Dowiedz się, jaki jest Twój miesięczny rachunek, ile posiadasz samochodu, ile jest wart i ile jesteś winien. Musisz zebrać wiele liczb, ale to jedyny sposób, aby to zrobić.

Policz

Więc teraz będziesz musiał porównać liczby z kroków 1 i 2. W tej sekcji dokładnie omówisz to, czego szukasz. Krótka odpowiedź? Jeśli liczba z kroku 1 jest większa niż liczba z kroku 2, prawdopodobnie nie warto tego poprawiać.


 

Poszukaj duszy w Twoim samochodzie

Jednak nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, kim jesteś i czego szukasz.

Wciąż są ludzie, którzy naprawią samochód, mimo że matematyka mówi, żeby tego nie robić. To dlatego, że w głębi duszy mieli pewne powody.

Jeśli pozbędziesz się tego samochodu, co będziesz robić w międzyczasie? Jeśli i tak to naprawisz, czy martwisz się o przyszłą niezawodność? Czy można żyć bez samochodu? Czy samochód jest rzadki i dlatego warto go naprawić?

Jest wiele pytań, które musisz sobie zadać. Ostatecznie Twoja konkretna sytuacja może mieć wpływ na to, czy naprawisz samochód.


 

Czy możesz obniżyć wersję nowego auta zamiast naprawiać obecne?

Niektórzy błędnie myślą, że w takim przypadku są tylko dwie możliwości. Pierwszym jest naprawienie samochodu i jazda nim na zawsze, a drugim zakup najlepszego samochodu na rynku.

Jeśli matematyka mówi ci „nie”, rozważ obniżenie oceny. Może zamiast nowiutkiego Lexusa patrzysz na starsze wersje lub ich mniej luksusowe opcje.

Rozważ samodzielne wykonanie niektórych napraw

A co jeśli naprawdę chcesz naprawić swój samochód, ale matematyka wygląda naprawdę niekorzystnie? Osobiście widzę, ile napraw mogę wykonać samodzielnie.

W przeszłości znalazłem nawet części zamienne OEM do samochodów, które wymagały drogich napraw. Najlepsze jest to, że nie marnowałem pieniędzy na części. Użyłem złomowisk, aby uzyskać części OEM za dużo taniej.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: