Czy można szybko sprzedać dom lub mieszkanie?

  • 14.06.2022, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Czy można szybko sprzedać dom lub mieszkanie?
Osoby posiadające swój dom czy mieszkanie są w bardzo dobrej sytuacji, bo mając na własność jakąkolwiek nieruchomość zawsze możemy ją sprzedać. Zdarzają się jednak i takie sytuacje, w których właściciel mieszkania czy domu wpadł w finansowe kłopoty. Nie jest w stanie doprowadzić lokum do stanu, który pozwoli na szybką sprzedaż innej osobie. W takim wypadku pomocną dłoń wyciągają tzw. skupy nieruchomości.

Przyjmują także nieruchomości zadłużone

Firmy, które zajmują się na co dzień skupowaniem domów, mieszkań czy działek zazwyczaj wpłacają pieniądze na konto sprzedającego dosłownie kilka chwil po podpisaniu umowy u notariusza. Po zgłoszeniu specjalnego formularza lub kontakcie telefonicznym, rzeczoznawca wyceni nieruchomość i przedstawi propozycję cenową. Oczywiście, za mieszkanie w skupie nie dostaniemy tyle pieniędzy ile na wolnym rynku, jednak zdecydowanie zyskuje się w tym przypadku na czasie. Jeżeli nieruchomość obciążona jest hipoteką, posiada zadłużenie, wynikłe z zaległości w opłacaniu rachunków lub jest w złym stanie technicznym i wizualnym to sprawa idealna dla skupu nieruchomości. Tego typu firmy specjalizują się w rozwiązywaniu tego typu problemów. Skup nieruchomości za gotówkę, w zamian za szybką i bezproblemową transakcję, która ułatwi sprzedającemu dalszą realizację planów, proponuje niższą cenę niż nieruchomość rzeczywiście mogłaby osiągnąć.

Szybka gotówka na koncie

Wielkim plusem skupów nieruchomości jest fakt, że pieniądze ze sprzedaży domu lub mieszkania możemy otrzymać dosłownie kilka dni po zgłoszeniu nieruchomości telefonicznie lub mailowo. Dzięki możliwości sprzedaży nieruchomości, obciążonych zaległościami finansowymi lub skomplikowaną sytuacją prawną, sprzedający może uniknąć zawiłych formalności prawnych w przypadku osobistej sprzedaży osobie prywatnej. Jedną z firm specjalizujących się w skupie mieszkań jest np. skup nieruchomości Warszawa. Unikając pośrednictwa biura nieruchomości, niwelowana jest kwestia prowizji za sprzedaż. Podliczając koszty, jakie generuje oferta nieruchomości na sprzedaż oraz niepewność długości okresu oczekiwania na nabywcę, skup nieruchomości za gotówkę to rozsądne wyjście z sytuacji, a przede wszystkim szybki dostęp do gotówki ze sprzedaży.

Podsumowanie

Podsumowując, skorzystanie ze skupu mieszkań za gotówkę jest przydatne wtedy, gdy potrzebujemy pieniędzy szybko i bez skomplikowanych procedur i formalności. Za mieszkanie czy dom sprzedane w sposób tradycyjny, z pewnością otrzymamy nieco więcej pieniędzy, niemniej cała procedura wystawiania ofert, oglądania nieruchomości przez zainteresowanych i negocjowania ceny będzie o wiele dłuższa.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: