Perfumy niszowe dla mężczyzn — klasyka, czy nowoczesność?

  • 27.05.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Perfumy niszowe dla mężczyzn — klasyka, czy nowoczesność?
Miłość do niebanalnych perfum cechuje nie tylko kobiety. Nowych, ciekawych zapachów, które pomogą odzwierciedlić swój styl i charakter poszukują również mężczyźni. Jeśli nie zadowala Cię oferta dostępnych w drogeriach zapachów, sięgnij po perfumy niszowe męskie, które znajdziesz w Internecie. Zapachy niszowe to niecodzienne kompozycje aromatów, zarówno dla miłośników klasyki, jak i nowoczesności.

Perfumy niszowe dla mężczyzn – czym się charakteryzują

Choć większość oferowanych na rynku niszowych marek zapachów mają formę unisex, jednak wiele firm posiada również perfumy niszowe męskie. Różnią się one znacznie od zapachów mainstreamowych i mogą zaskoczyć niejednego miłośnika ciekawych aromatów. Niezwykłą zaletą perfum niszowych dla mężczyzn są niecodzienne kompozycje o różnorodnych obliczach. Są to zarówno aromaty pełne świeżości oraz wigoru, lekkie i orzeźwiające, jak i te bardziej klasyczne, czy zmysłowe i uwodzicielskie.

Perfumy niszowe opracowywane są przez znane na całym świecie nosy, jednak ich źródłem inspiracji nie są obecne mody, czy wyznaczniki rynku. Zapachy niszowe powstają, dzięki nieskrępowanej niczym wyobraźni perfumiarzy, którzy mogą tworzyć tutaj wyjątkowe kompozycje. W efekcie powstają wyjątkowe i niecodzienne aromaty. Ich charakter zależy głównie od inspiracji, jakimi kierował się twórca. Znajdą się więc tu zarówno bardziej klasyczne zapachy nawiązujące do dawnych wód kolońskich, które z pewnością przypadną do gustu tradycjonalistom, świeże i orzeźwiające perfumy o sportowym charakterze dla mężczyzn pełnych energii, jak i te wypełnione orientalno-przyprawowymi akordami, dla tych którzy lubią się wyróżnić z tłumu.

Frapin – klasyczne nawiązanie do wód kolońskich

Historia marki Frapin sięga daleko, aż do XIII wiecznej Francji, w której regionie Chateau de Fontpinot powstała firma zajmująca się produkcją koniaku. Zastosowane w produkcji metody rzemieślnicze były doskonalone przez lata, a trunki tej marki można kupić również i dzisiaj. Wnuczka Pierre Frapin’a rozszerzyła działalność marki, tworząc niezwykłe perfumy niszowe, również wykorzystujące rzemieślnicze metody. W zapach marki Frapin pojawia się szlachetny aromat koniaku, twórcy także sięgają również po inne szlachetne alkohole.

Kolekcję zapachów tej marki otwierają perfumy Frapin 1270 na cześć założenia firmy. Choć perfumy są dedykowane zarówno mężczyznom, jak i kobietom, zdecydowanie bardziej panom przypadną do gustu. To zapach doskonały na chłodne jesienno-zimowe wieczory. To niebanalne połączenie suszonych owoców z nutami koniaku oraz woni orzechowo-drzewnych. Nadają one kompozycji otulającego, ciepłego charakteru o lekko słodkim, ale nie za ciężkim aromacie.

Całkowicie odmienny charakter mają perfumy Frapin Isle of Man. To aromatyczno-zielny zapach dla tych, którzy lubią adrenalinę. Nuty głowy łączą soczyste i wyraziste wonie gorzkiej pomarańczy, grejpfruta oraz bazylii. Nuty serca to zbalansowane połączenie soli ze słodkim aromatem frezji i fiołka, które dopełniają nuty bazy skomponowane z zastosowaniem nut drzewnych, wetywerii oraz piżma. To niezwykle energetyczna woda perfumowana dla mężczyzn, którzy nie boją się wyzwań.

Parfums de Marly – francuski rozmach w nowoczesnym wydaniu

Parfums de Marly to francuska marka założona w 2009 roku. W swych zapachowych kompozycjach perfumiarze nawiązują do historii tego kraju, a dokładnie historii XVIII wieku. Ludwik XV był wielkim miłośnikiem perfum i koni. Komnaty jego pałacu każdego dnia pachniały inaczej, nawet pałacowe fontanny ogrodowe były wypełnione perfumami. Ulubionym miejscem odpoczynku króla był Château de Marly, nieistniejący już współcześnie pałac. Zarówno nazwa nawiązująca do pałacu w Marly, opakowania zdobione figurami koni, jak i same zapachy czerpią z bogatej francuskiej tradycji perfumiarstwa. Prezentują ją jednak w nowoczesnej odsłonie.

Parfums de Marly Darley to orientalno-fougerowe perfumy, których nazwa nawiązuje do legendarnego ogiera Darley Arabian. Zapach to niebanalne połączenie świeżych akordów mięty otwierających ten zapach i nieco cieplejszych i otulających aromatów drzewa i cynamonu.

Byerley Parfums de Marly nazwa perfum również nawiązuje do sławnego ogiera założycielskiego, który został zdobyty w bitwie z Turkami. Zapach perfum to prosta i wyrazista kompozycja składająca się jedynie z 6 elementów. Nuty głowy otwierające zapach to bergamotka i kardamon, które już na samym początku podkreślają przyprawowy charakter perfum. Nuty serca tworzą cedr i drzewo gwajakowe, nuty bazy  zaś wetyweria i żywica. Choć perfumy posiadają akordy drzewne, cała kompozycja ma charakter bardziej orzeźwiający, nieco słonawy i wilgotny aromat.

Escentric Molecules – ultranowoczesne zapachy unisex

Escentric Molecules to nowoczesne zapachy unisex oparte na syntetycznych molekułach, opracowanych specjalnie na potrzeby poszczególnych perfum. Ich twórcą jest niemiecki perfumiarz Geza Schoen. Dzięki zastosowaniu syntetycznych cząsteczek reagujących na składniki znajdujące się w ludzkim pocie, czy też zmiany temperatury ciała nadają tym zapachom niespotykanej indywidualności. Połączone z tradycyjnymi składnikami tworzą niebanalne kompozycje zapachowe.

Escentric Molecules Escentric 01 został stworzony na bazie cząsteczki Iso E Super w stężeniu 65%. Molekułę połączono z różowym pieprzem w nutach głowy, irysem i hedione w nutach sercach, bazę zaś tworzy lima, nuta balsamiczna oraz piżmo. To kompozycja o wyrazistym drzewnym akordzie, która może być używana samodzielnie, jak i z innymi zapachami.

Escentric Molecules Escentric 05 to bogata kompozycja na bazie molekuły 05 (kaszmeranu – to połączenie zapachów białego piżma i nut drzewnych) i licznych aromatów na wszystkich poziomach piramidy olfaktorycznej. Tworzą ziołowo-drzewną perfumę z delikatnymi woniami kwiatów i owoców. Nuty głowy to przede wszystkim mocno wyczuwalna bergamotka, liść laurowy i rozmaryn, które łączą się z zamszowym irysem i cyprysem. Bazę perfum budują aromaty mastyksu, czystka żywicznego z dodatkiem słodkiej figi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: