Samsung składany smartfon – czy warto?

  • 25.04.2022, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Samsung składany smartfon – czy warto?
Producenci elektroniki na przestrzeni ostatnich lat prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych, lepszych i bardziej wydajnych urządzeń, aby sprostać wymaganiom klientów. A te z roku na rok stają się coraz wyższe. Żyjemy w świecie, w którym liczy się szybki przepływ informacji i czas reakcji. Chcemy być na bieżąco z tym, co nas otacza i tego samego wymagamy od swojego sprzętu. Efekt tych potrzeb najbardziej zauważalny jest w przypadku smartfonów. Obecnie już dysponujemy telefonami, które posiadają procesor o wysokiej mocy i aparat o profesjonalnych parametrach. Teraz twórcy idą o krok dalej, czego efektem stał się telefon składany. Czy warto posiadać rozkładany telefon?

Jak działa telefon składany?

Kiedy mówimy o składanym telefonie, wielu z nas ma na myśli telefony z klapką, które kilkanaście lat temu uważane były za ewenement. Dziś te urządzenia są tylko wspomnieniem, ale nie oznacza to, że rozkładany telefon przestał istnieć. Dostępne od niedawna urządzenia zachwycają zarówno swoim designem, jak i swoją funkcjonalnością, która w wielu przypadkach nie ustępuje niczym parametrom, jakie posiada nowoczesny laptop. 

Na czym w takim razie opiera się działanie telefonu składanego? Przedstawiając to w najprostszy sposób, urządzenia mobilne, które posiadają rozkładany wyświetlacz, są wyposażone w odpowiednie mechanizmy, które umożliwiają łatwe zamykanie i otwieranie. Dzięki ich obecności składanie telefonu nie ma wpływu ani na jakość obrazu, ani na samo działanie urządzenia.

Samsung składany Galaxy Fold3 5G

Przykładem takiego urządzenia może być Samsung składany - Galaxy Fold3 5G. Jego ekran umożliwia pracę z kilkoma aplikacjami jednocześnie, co stanowi znaczne ułatwienie w przypadku wielu osób. Dodatkowo to dobry wybór dla tych użytkowników, którzy na swoich smartfonach lubią oglądać filmy i seriale. Co więcej, w wielu sytuacjach może okazać się urządzeniem wielofunkcyjnym – po rozłożeniu jego przekątna wynosi 7,3 cala, co równa się wymiarom niektórych tabletów.

Składany smartfon – czy warto go kupić?

Czy warto kupić składany smartfon? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które aktualnie stoją przed wyborem nowego urządzenia. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo atrakcyjny produkt zarówno pod względem wizualnym, jak i jego funkcjonalności. Stąd miłośnicy różnego rodzaju nowinek technologicznych powinni być z takiego urządzenia zadowoleni. Oczywiście składany smartfon będzie dobrym wyborem dla tych osób, którym zależy na tym, aby ich telefon był poręczny, nie zajmował zbyt wiele miejsca, ale jednocześnie funkcjonalny.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: