Wtorek, 23.07.2019

Mezoterapia i jej rodzaje

  • 05.09.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Mezoterapia i jej rodzaje
Mezoterapia to zabieg pozwalający na dostarczenie substancji aktywnych w głąb skóry. Oferowany jest w salonach kosmetycznych na różne sposoby. Co powinnaś o nim wiedzieć?

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii wykonywany jest przez wykwalifikowanych specjalistów w zakresie kosmetologii i medycyny estetycznej. Wyróżniamy kilka rodzajów mezoterapii. Igłowa polega na dostarczeniu kwasu hialuronowego i innych substancji odżywczych w głąb skóry za pomocą strzykawki i igły. Taki sposób podania preparatów gwarantuje szybkie efekty rewitalizacyjne. Zabieg polega na śródskórnym podawaniu małych dawek substancji. Na skórze pojawią się grudki, które znikną po wchłonięciu się preparatu. Mezoterapię igłową stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie, czy grzbietach rąk. Stosowana jest przy każdym typie skóry przez cały rok. Poprawa kondycji skóry widoczna już jest po pierwszym zabiegu. Mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i nie powoduje uszkodzeń skóry. Minusem tego typu terapii jest odczucie dyskomfortu w czasie nakłuwania oraz zaczerwienienie utrzymujące się nawet kilka dni. Oprócz igły i strzykawki można także do tego zabiegu użyć specjalnego pistoletu, który zapewnia jednakowe podanie preparatu w obrębie całej skóry. Inną formą jest wykorzystanie rollera. Jest to urządzenie złożone z dysku z mikroigłami na rolce. Tego typu rozwiązanie umożliwia uzyskanie ponad 500 tys. mikronakłuć w ciągu pięciu minut.

Mezoterapia bezigłowa

Ten rodzaj mezoterapii jest ułatwia przenikanie substancji odżywczych w głąb skóry za pomocą elektroporacji. Impulsy elektryczne ułatwiają i wzmagają przenikanie substancji. W przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny. Urządzenia do zabiegu bezigłowego wykorzystują zjawiska zachodzące w komórkach skóry. Substancje aktywne są podawane za pośrednictwem urządzenia, które wytwarza prąd o częstotliwości radiowej. To właśnie jest elektroporacja. Impulsy sprawiają, że błony komórek są lepiej przepuszczalne. Wszystko dzięki otwartym kanałom hydrofilowym. To właśnie przez nie do organizmu wchłaniają się wszelkie substancje. Niektóre salony, by wzmocnić efekt, używają także ultradźwięków. Wytwarzają one nadciśnienie w tkankach, które powoduje lepsze przyswajanie substancji aktywnych i łatwiejsze wydalanie produktów przemiany materii. Każdy z tych zabiegów oferuje wiele salonów kosmetycznych. Pod tym linkiem dowiesz się więcej o tego typu zabiegach. Skóra po jego wykonaniu jest nawilżona, a wszelkie niedoskonałości o wiele mniej widoczne.

Grupa Tipmedia
Podziel się: