Koszula męska pin collar - elegancja w najczystszej formie

  • 20.10.2021, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Koszula męska pin collar - elegancja w najczystszej formie
Koszule męskie można podzielić na sportowe oraz eleganckie. Pierwsze z nich najchętniej wybieramy na co dzień, przykładowo wybierając się na spacer bądź na spotkanie ze znajomymi. Koszule eleganckie wybieramy zaś na większe wyjścia, choć niektórzy noszą je także do pracy, gdyż wymaga od nich tego obowiązujący w firmie dress code. Elegancją na najczystszej formie są jednak nie zwykłe koszule, a koszule pin collar. Każdy mężczyzna powinien posiadać w szafie przynajmniej jedną koszulę pin collar, którą może założyć na naprawdę eleganckie przyjęcie.

 

W poszukiwaniu elegancji

Mężczyźni coraz chętniej noszą koszule na co dzień - nawet ci, którzy dotychczas stawiali na zwykłe t-shirty, dziś wybierają koszule. Założenie nawet sportowego modelu dodaje nieco powagi, a także odrobiny elegancji. Niemniej jednak są i mężczyźni, którzy poszukują koszul dystyngowanych, w których zawsze będą wyglądać idealnie. Warto postawić na koszulę pin collar - charakteryzuje się on tym, że posiada przy kołnierzu metalową spinkę. Nie jest ona zbyt dużych rozmiarów, niemniej jednak bardzo trudno jej nie zauważyć, bowiem dodaje ona koszuli subtelnej elegancji. Koszula pin collar nie potrzebuje dodatkowych ozdób, na przykład spinek do mankietów, co cenią sobie szczególnie mężczyźni z podejściem minimalistycznym. 

Jak nosić koszulę pin collar?

Koszulę pin collar, co do zasady, zestawiamy z innymi, równie eleganckimi elementami garderoby. Idealnie pasuje ona do garnituru, lecz można zestawić ją również z eleganckimi spodniami, bez konieczności zakładania marynarki, szczególnie w ciepłe dni. Do stylizacji dobieramy eleganckie buty, na przykład typu oksford. Jesienią i zimą konieczne będzie jeszcze eleganckie nakrycie wierzchni. Doskonale sprawdzi się jednorzędowy płaszcz, który w subtelny sposób odkryje ozdobę, jaką jest pin collar. Koszule pin collar z zasady są koloru białego, choć coraz częściej w sklepach znajdziemy także modele w odcieniach błękitu bądź w innego rodzaju jasnych barwach.

Na szczególne okazje

Koszula pin collar sprawdzi się w przypadku wyjścia na uroczyste przyjęcie, niemniej jednak niektórzy panowie wybierają ją także na ważne spotkanie biznesowe, bowiem eleganckim strojem chcą okazać szacunek swojemu rozmówcy. Co ciekawe, koszule pin collar bardzo chętnie wybierane są również przez przyszłych panów młodych, którzy poszukują eleganckich, lecz nietuzinkowych rozwiązań. Koszula ta pięknie wygląda w zestawieniu z gustowną, pełną elegancji suknią panny młodej. Można dobrać ją do garnituru, lecz pasować będzie również do smokingu. 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: