Wybierz odpowiednie rolety okienne!

  • 27.08.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Wybierz odpowiednie rolety okienne!
Rolety okienne towarzyszą nam od wielu lat. Rolety wewnętrzne chronią nas przed słońcem i wścibskimi sąsiadami. Do wyboru mamy rolety rzymskie, popularne ostatnio rolety okienne dzień noc, rolety zaciemniające, a także rolety wolnowiszące. Rolety klasyczne możemy zastosować również do okien dachowych, poprzez zamontowanie na ramie okiennej. Rolety zewnętrzne są z kolei idealnym rozwiązaniem, zarówno do lokali usługowych, jak również do mieszkań w bloku i domów jednorodzinnych. Zabezpieczają nasze mienie, chronią prywatność oraz zdecydowanie ograniczają hałas. Warto w nie zainwestować. Pytanie, jakie rolety wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę?

 

Czym się różnią rolety zewnętrzne?

Decydując się na zakup rolety warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i poszerzyć wiedzę o roletach okiennych. Po pierwsze, gdzie zastosujemy nasze osłony okienne? To, czy budynek dopiero powstaje, a może już istnieje, ma wpływ na rodzaj zastosowanych rolet. Rolety zewnętrzne występują w kilku wariantach, różnią się przede wszystkim sposobem montażu. Rolety natynkowe montowane są do okien lub elewacji budynku. Można je założyć w dowolnym momencie, zarówno do lokalu stojącego, jak i na każdym etapie jego budowy. Drugim popularnym typem rolet zewnętrznych są rolety podtynkowe. Zamontować możemy je tylko podczas budowy budynku lub prac związanych z remontem elewacji. Wynika to z faktu, iż skrzynka rewizyjna musi znaleźć się pod elewacją. Ostatni, równie popularny typ rolet, to rolety nastawne. W tym przypadku decyzja o montażu również musi zostać podjęta wcześniej, na etapie projektu architektonicznego. W takim przypadku wymiar otworu okiennego adekwatnie zostaje powiększony o wysokość skrzynki rolety. Korzystające ze strony internetowej http://oskzg.pl/jakie-rolety-zewnetrzne-wybrac/ rozwiejemy wszelkie wątpliwości i wybierzemy odpowiednią roletę.

Rolety okienne, wybór krok po kroku 

Roleta okienna powinna być dobrze dopasowana, funkcjonalna i estetyczna. Z pomocą przychodzi internetowy konfigurator. Dzięki niemu zaprojektujemy wymarzoną roletę, która sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. W pierwszej kolejności wpisujemy rozmiar rolety, którą chcemy wykonać. W drugiej kolejności wybieramy typ rolety. Do wyboru mamy rolety natynkowe, podtynkowe lub nastawne. Kolejny etap to wybór koloru naszej rolety. Możemy zdecydować się na kolory standardowe takie jak biel, srebro, antracyt, beż oraz brąz. Nieco droższe będą kolory drewnopodobne. Na końcu decydujemy się, jaki rodzaj sterowania będzie dla nas najlepszy. Na rynku dostępne są trzy popularne sposoby. Sterowanie ręczne, które jest najtańsze. Sterownie silnikiem kablowym lub radiowym, opcje droższe, ale wygodniejsze.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: