Kredyt frankowy prawnik – gdzie szukać pomocy?

  • 01.06.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt frankowy prawnik – gdzie szukać pomocy?
Sprawy osób posiadających kredyty frankowe są obecnie bardzo ważnym elementem dyskursu społecznego. Wiele z nich decyduje się bowiem na dochodzenie swoich praw w sądzie. Dlaczego warto decydować się na taki ruch? Kto może nam wówczas pomóc?

 

Kredyt frankowy i prawnik – dlaczego warto nawiązać współpracę?

Spłaty kredytów frankowych w zawyżonych wysokościach to problem dotyczący setek tysięcy Polaków. Taki stan rzeczy to efekt niekorzystnych klauzul zawartych w podpisanych lata temu umowach kredytowych. Określają one wysokość zobowiązań po stronie konsumentów, jednak postanowienia te nie zawsze są zgodne z prawem. Zawyżone raty kredytu rujnują budżet niejednej polskiej rodziny. Nic więc dziwnego, że decydują się one na podjęcie kroków prawnych. Na taki ruch najlepiej decydować się pod okiem specjalisty. Na szczęście obecnie nie brakuje kancelarii zajmującymi się kredytami frankowymi. Z pewnością nie brakuje ich w żadnej części naszego kraju. Z pomocą w znalezieniu prawnika od kredytów frankowych przychodzi internet. Dzięki dostępowi do sieci będziemy mogli sprawdzić, kto oferuje takie wsparcie w naszym regionie.

Kredyt frankowy prawnik – czym się zajmuje?

Prawnik badając kwestie takich umów kredytowych analizuje je pod kątem bezskuteczności lub nieważności postanowień umowy. Kancelaria pomoże przygotować odpowiednią strategię działania, by doprowadzić do odwalutowania kredytu lub jego unieważnienia. Poza tym prawnik pomoże nam na każdym etapie procesu. Możemy więc liczyć na wsparcie z zakresu przygotowania wszelkich pism, w tym pozwu sądowego, wezwań, czy reklamacji. Współpracując z prawnikiem frankowicz może także liczyć na obronę prawną przed działaniami, jakie podejmie bank czy instytucja finansowa.

Kredyt frankowy prawnik – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest oczywiście znalezienie kancelarii w Twoim regionie. Jak już wspomnieliśmy, pomocny będzie w tym wypadku internet. Znajdziemy tam zarówno prawników świadczących usługi lokalnie, jak i na terenie całego kraju. Jedna z takich kancelarii jest dostępna w tym miejscu https://www.kancelaria-ciesielski.pl/oferta/pomoc-dla-frankowiczow/. Co ważne, prawnicy oferują osobom z kredytem frankowym bezpłatne omówienie sytuacji i wstępną analizę. Dzięki temu możliwe jest omówienie planu działania oraz ustalenie kosztów, jakie musielibyśmy ponieść. Dzięki temu będziemy wiedzieć, na czym stoimy i jakie mamy możliwości działania. Warto więc skontaktować się z kancelarią prawną zamiast działać w tym obszarze na własną rękę. Z pewnością nie będziemy zawiedzeni.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: