Aktywna piana – jak może pomóc w utrzymaniu auta w czystości?

  • 01.06.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Aktywna piana – jak może pomóc w utrzymaniu auta w czystości?
Mycie pojazdu to zadanie, którego nie powinniśmy zaniedbywać. W przeciwnym razie auto nie tylko będzie się źle prezentowało, ale także będzie narażone na uszkodzenia karoserii. Jak więc czyścić samochód, by utrzymać je w czystości?

 

Aktywna piana – w jaki sposób działa?

Mycie samochodu jest niezwykle istotną kwestią. Auto jest naszą wizytówką, więc powinno prezentować się nienagannie. Zaniedbanie tej czynności może nieść poważne konsekwencje dla naszego pojazdu. Nagromadzone i nieusuwane zabrudzenia mogą być bowiem źródłem uszkodzeń lakieru i innych elementów zewnętrznych. Aby tego uniknąć powinniśmy regularnie myć auto. Możemy to robić na myjniach automatycznych czy bezdotykowych/ W utrzymaniu auta w czystości pomogą nam także specjalistyczne środki. Jednym z nich jest aktywna piana. To preparat, który w kontakcie z wodą intensywnie się pieni, uwalniając przy tym liczne substancje aktywne. Dzięki nim samochód zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. Aktywna piana daje najlepsze efekty z myjką wysokociśnieniową. Stosowanie takiego preparatu jest w bezpieczne dla samochodu, Dodatkowo może on chronić karoserię przed uszkodzeniami mechanicznymi czy promieniowaniem UV. Zalety z jej stosowania są więc ogromne.

Aktywna piana – co możemy znaleźć w internecie?

Tego rodzaju preparaty znajdziemy w sklepach motoryzacyjnych. Równie dobrze możemy jej jednak kupić przez internet. W sieci znajdziemy wiele firm zajmujących się auto detailingiem i współpracujących z najlepszymi producentami profesjonalnych kosmetyków. Oferują oni rozmaite wersje aktywnej piany. Z powodzeniem znajdziemy produkty przeznaczone do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także maszyn. Poza tym nie brakuje również preparatów przeznaczonych do czyszczenia wstępnego, jak i usuwania poważnych zabrudzeń. Znajdziesz je np. na tej stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Piany-aktywne-1548.html. Skuteczność aktywnej piany zależy od jej składu. Im więcej substancji czyszczących, tym lepsze efekty stosowania takiego produktu. Aktywna piana wysokiej jakości poradzi sobie z błotem, drobinami asfaltu, piasku, także insektami czy ptasimi odchodami. Aktywna piana daje najlepsze efekty w połączeniu z myjką wysokociśnieniową. Decydując się na takie rozwiązanie i pamiętając o regularnym czyszczeniu możemy być spokojni o stan elementów zewnętrznych naszego pojazdu. Korzystając z wysokiej jakości kosmetyków samochodowych nawet kilkunastoletnie auto będzie prezentowało się niezwykle elegancko.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: