Dlaczego warto postawić na blaty drewniane?

  • 07.05.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego warto postawić na blaty drewniane?
Planując aranżację kuchni należy uwzględnić nawet najmniejsze detale. Omawiane pomieszczenie stanowi serce każdego domu. Podczas wyboru wyposażenia należy kierować się jakością wykonania - nie bez znaczenia jest również wzornictwo, które powinno wpasowywać się w aktualnie obowiązujące trendy. Blaty z drewna to ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody. Naturalne materiały posiadają wiele zalet - przedstawiono je poniżej.

Brak toksycznych związków

Drewno to materiał ekologiczny, który w swoim składzie nie posiada żadnych toksycznych związków. Nie trzeba obawiać się, że blat będzie wydzielał substancje, które mogłyby wejść w reakcję z np. żywnością lub preparatami czyszczącymi. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla zwolenników naturalnych surowców. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby blat został wyprodukowany z certyfikowanego gatunku drewna. Nie należy zapominać, że w kuchni panują specyficzne warunki otoczenia.

Wysoka wytrzymałość

Blaty drewniane uchodzą za niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu pozostaną w nienagannym stanie długie lata. To najlepsza opcja dla tych, którzy racjonalnie inwestują gotówkę. Nie trzeba obawiać się przedwczesnych śladów użytkowania lub innych mankamentów. Bardzo ważne jest to, aby powierzchnia została zaimpregnowana. Tylko w ten sposób można zmniejszyć podatność na niesprzyjające działanie czynników zewnętrznych. Blaty drewniane producent Panmar Wood oferuje wyłącznie wysokiej klasy konstrukcje, które projektowane są w oparciu o specyfikację dostarczoną przez klienta.

Odporność na wilgoć oraz zmienne temperatury

Mogłoby się wydawać, że drewno nie jest zbyt odporne na działanie wilgoci lub zmiennych temperatur. Nic bardziej mylnego! Właściwie zabezpieczona powierzchnia może być użytkowana w najcięższych warunkach. Utrzymanie jej w dobrym stanie nie stanowi żadnego wyzwania. Zaleca się stosowanie środków konserwujących oraz myjących, które posiadają skład przystosowany do konkretnego gatunku drewna. Zmniejszają one również prawdopodobieństwo wystąpienia trwałych przebarwień i innych nieestetycznych śladów.

Eleganckie wzornictwo

Blaty drewniane występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić problemu. Uchodzą one za uniwersalne, ponieważ rewelacyjnie sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i modernistycznych aranżacjach. Jedynym ograniczeniem są osobiste upodobania. Opisywany materiał prezentuje się wyjątkowo elegancko, a zarazem luksusowo. Kuchenne blaty z drewna fantastycznie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim, minimalistycznym, a nawet industrialnym.

Korzystne ceny

Wyposażenie kuchni wcale nie musi kosztować majątku! Blaty z drewna są tańsze, niż kamienne odpowiedniki. Stanowią połączenie atrakcyjnego wzornictwa oraz nieprzeciętnych parametrów użytkowych. Satysfakcjonująca żywotność sprawia, że jest to inwestycja, która się opłaca. Na specjalną uwagę zasługuje możliwość wykonania blatów na wymiar. Jest to szczególne udogodnienie dla tych, którzy potrzebują niestandardowych konstrukcji.

Grupa Tipmedia
Artykuł sponsorowany
Podziel się: