Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach na życie

  • 19.02.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach na życie
Wypadki i nieszczęśliwe zdarzenia mogą pojawić się w naszym życiu w najmniej oczekiwanym momencie. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie na życie, które gwarantuje ochronę i pomoc w pozbyciu się finansowych konsekwencji niektórych zdarzeń. Dowiedz się więcej o tej polisie.

Jak dobrze wybrać ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie powinna wybrana na podstawie wcześniejszego zapoznania się z najlepszymi dostępnymi ofertami. Jeśli nie bardzo wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu polisy, wejdź na stronę: https://radioolsztyn.pl/jak-dobrze-wybrac-ubezpieczenie-na-zycie/01498957 i dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze na ten temat.

Na czym polega polisa na życie?

Jeśli zdecydujesz się na zawarcie umowy z ubezpieczycielem, to uzyskasz gwarancję ochrony finansowej, na wypadek zdarzeń związanych z Twoim życiem oraz zdrowiem. Najważniejszą funkcją ubezpieczenia na życie jest wypłata odszkodowania, gdy zostaną spełnione warunki opisane w umowie.

Jak dokładnie działa ubezpieczenie na życie?

W sytuacji, gdy uległeś wypadkowi lub Twoje dziecko złamało rękę, możesz liczyć na pomoc, w postaci środków, które przeznaczysz na leczenie lub rehabilitację. Oczywiście standardowa polisa oferuje o wiele większy zakres ochrony niż sytuacje, które opisaliśmy powyżej. Pamiętaj też, że masz duży wpływ na to, w jak dużym stopniu będziesz chroniony przez ubezpieczyciela.

Co wpływa na wysokość składki?

Całkowita cena polisy na życie jest w dużej mierze zależna od kilku czynników. Ubezpieczyciel na pewno spyta Cię o wiek, stan zdrowia oraz historię Twoich schorzeń. Nieobojętna będzie dla niego też liczba osób współubezpieczonych, które zgłosisz do polisy.

Druga grupa czynników to zakres ochrony, jaki wybierzesz. Jak już wspominaliśmy, w większości firm możesz swobodnie negocjować zakres ochrony, który uzyskasz, kupując konkretną polisę. Ważny jest też czas obowiązywania umowy oraz rodzaj polisy. Do wyboru masz ubezpieczenie oszczędnościowe lub inwestycyjne.

Ile wynosi maksymalna kwota ubezpieczenia?

Tak naprawdę ta kwestia zależy prawie całkowicie od Ciebie. Rozpiętość stawek jest bardzo szeroka i wynosi od 10 000 do nawet kilku milionów złotych. Przed zakupem zastanów się więc, jaka kwota będzie dla Ciebie odpowiednia w kontekście składki, którą masz płacić.

Assistance w domu? To możliwe

Jeśli posiadasz ubezpieczenie mieszkaniowe, dobrze byłoby, gdybyś rozważył zakup usługi assistance w domu. Sprawdź ten wpis i dowiedz się, jak powinien wyglądać tego typu dodatek do polisy i jak wybrać najlepszy zakres gwarantowanej ochrony.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: