Normobaria - czym jest i jak to działa?

  • 17.02.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Normobaria - czym jest i jak to działa?
Coraz większym zainteresowaniem w Polsce cieszą się wizyty w normobarii. Dostępnych jest coraz więcej miejsc, gdzie można skorzystać z niesamowitej metody terapeutycznej, która pomaga przy rozmaitych dolegliwościach i chorobach. Nadal sporo osób nie zdaje sobie nawet sprawy z istnienia czegoś takiego jak komora normobaryczna, dlatego warto nadrobić zaległości i uzupełnić wiedzę.

Co warto wiedzieć na temat komory normobarycznej?

Normobaria jest terminem dotyczącym komory ciśnieniowej, w której panuje specyficzny mikroklimat – podniesione ciśnienie, stężenie tlenu i dwutlenku węgla. Dodatkowo powietrze wzbogacone jest o duże ilości cząsteczkowego wodoru. W skrócie można powiedzieć, że w komorze normobarycznej dąży się do uzyskania warunków, które panowały dawniej na ziemi, jeszcze przed biblijnym potopem. Wiele osób twierdzi, że w tym okresie bytujące na planecie zwierzęta osiągały ogromne rozmiary i dożywały setek lat. Kierując się tym tokiem myślenia, stworzono szczelnie zamknięte pomieszczenie, gdzie wdychane powietrze ma skład sprzyjający zdrowieniu, dotlenieniu komórek, regeneracji i długowieczności. Do prawidłowego funkcjonowania ludzki organizm potrzebuje znacznie więcej pierwiastków w powietrzu niż tylko tlen. Co więcej, obecnie w atmosferze jest zdecydowanie mniej tlenu niż miliony lat temu, co ma niestety negatywny wpływ na wiele aspektów życia dzisiejszego człowieka.

W czym tkwi sekret normobarii?

Będąc w normobarii, można oddychać niczym niezanieczyszczonym powietrzem o wyjątkowym składzie. Ciśnienie baryczne wynosi około 1500 hPA, a stężenie tlenu do 41%. Poziom dwutlenku węgla utrzymuje się między 0,5 do 2,0%; a wodoru około 0,5%. Tlen w komorze normobarycznej jest poddawany podwyższonemu ciśnieniu i w towarzystwie pozostałych gazów w powietrzu z łatwością wnika do organizmu, dotleniając wszystkie jego komórki. Takiego efektu nie można uzyskać, oddychając zwykłym powietrzem. Optymalne stężenie tlenu, dwutlenku węgla i azotu przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych i równomiernego rozprowadzenia życiodajnych związków po całym ciele. Docierają one dokładnie tam, gdzie są potrzebne.

Cząsteczkowy wodór wykazuje silne działanie przeciwutleniające, przeciwdziała destruktywnemu wpływowi wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia komórek. Można wobec tego powiedzieć, że przebywanie w normobarii sprzyja zdrowieniu, młodnieniu i wydłużeniu życia. Terapia podwyższonym ciśnieniem stymuluje komórki skóry do odnowy, pobudza proces regeneracji nabłonków, przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych, poprawia krążenie krwi, wspiera system immunologiczny, zwiększa wydolność psychofizyczną organizmu.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: