Dlaczego i jak wybrać catering dietetyczny? Odpowiadamy na najczęstsze pytania

  • 11.02.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego i jak wybrać catering dietetyczny? Odpowiadamy na najczęstsze…
Catering dietetyczny to świetny sposób na wdrożenie prozdrowotnej diety do swojego życia. Usługa dostępna jest już prawie na całym świecie. W samej Polsce jest oferowana przez kilka tysięcy rosnących w siłę firm. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim łatwemu utrzymaniu systematyczności i skutecznemu wsparciu w oszczędzaniu czasu. Jeżeli jesteś osobą pracującą, stawiasz w pierwszej kolejności na swój rozwój, to dieta pudełkowa z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Czym jest jedzenie pudełkowe?

Jedzenie pudełkowe to usługa polegająca na przygotowaniu i dostarczeniu pokarmu dla zamawiającego przez firmę cateringową. Menu nie musi ograniczać się do dietetycznych posiłków, ale to właśnie to jest najczęściej proponowane przez współczesne firmy. Najchętniej wybierane jest przez osoby pracujące. Nie jest tym samym co tradycyjny catering, bo nie polega na dostarczeniu jedzenia w celu organizacji imprezy czy przyjęcia urodzinowego. Jest to zatem usługa dla pojedynczych osób chcących wzbogacić swoją dietę o nowe posiłki, a także utrzymać regularność bez pokusy do sięgania po niezdrowe przekąski.

Catering pudełkowy ma wiele zalet, które uratują Twoją dietę

Catering pudełkowy jest pełen zalet, które bardzo trudno jest wytworzyć, jeśli samodzielnie gotujemy i prowadzimy swoją dietę. Wahania w naszym nastawieniu i wątpliwości odchodzą w niepamięć, bo najtrudniejsza część zadania, czyli przygotowanie ciepłego i smacznego jedzenia jest już wykonane za nas przez profesjonalnych kucharzy. Nam pozostaje tylko cieszenie się zbilansowanymi posiłkami oraz regularne sięganie po pudełka w wybranych przez siebie godzinach. Nie musimy bać się, że nagłe łaknienie doprowadzi nas do pobliskiego sklepu i zakupu niezdrowych przekąsek. Nasze nawyki z czasem ulegają przemianie, a osiągnięcia dietetyczne czy sportowe cele stają się rzeczywistością.

Czy tani catering dietetyczny Łódź z dostawą jest dla mnie? Przekonaj się samemu

Nie masz pewności czy catering dietetyczny z dostawą jest dobrym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie? Jest wiele sposobów na to, aby upewnić się zanim złożysz zamówienie i opłacisz abonament na cały miesiąc. Wystarczy, że znajdziesz interesujące Cię menu i wybierzesz opcją testową na 1, 2 lub 3 dni. Pamiętaj, że tego rodzaju wybór nie jest dostępny w każdej firmie. Dodatkowo cena za pojedynczy dzień nie będzie najniższa i z reguły będzie o 15 - 20% wyższa. Warto jednak spróbować, aby mieć 100-procentową pewność, co do swoich preferencji.

Dieta pudełkowa z dostawą - jak dokonać prawidłowego wyboru?

Na pewno należy skupić się na poszukiwaniu firmy działającej lokalnie. Zatem jeśli pochodzisz z miasta Łódź, szukaj diety pudełkowej reklamującej się pod nazwą tego miasta. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego pudełka. Nie każdy catering jest identyczny, bo przecież nie każdy chce albo może jeść to samo. Zwróć uwagę na to co lubisz najbardziej. Jeśli są to ryby - wybierz dietę z łososiem, dorszem lub halibutem. Jeśli jesteś fanem krwistych steków, to możesz zdecydować się na dietę, która w każdym tygodniu będzie uwzględniać danie złożone ze steka w wybranym stopniu wysmażenia i z Twoimi ulubionymi dodatkami.

Na terenie miasta Łódź nierzadko można spotkać się z cateringami, do których główną zachętą są zalecenia lekarskie. Gdy cierpisz na nietolerancję laktozy, z pewnością znajdziesz catering dietetyczny wykluczający produkty mleczne, produkty zawierające białka z mleka czy tłuszcz mleczny. Zadbaj o ten aspekt, jeśli jesteś sportowcem i zależy Ci na osiągnięciu specyficznych celów sportowych. Możesz zmodyfikować swoją dietę tak, aby na koniec dnia otrzymywać produkty z kazeiną, a w środku posiłek złożony głównie z węglowodanów.

Podsumowanie

Catering pudełkowy cieszy się rosnącą popularnością. Łódź to miasto, w którym mamy duży wybór, a ceny zaczynają się już od 25 zł za jeden dzień jedzenia złożony z 5 posiłków dietetycznych. Masz pewność, że posiłki będą dostarczone na czas, a każdy dzień będzie szykował dla Ciebie coś nowego. Wybierz dietę pudełkową i odbieraj posiłki w wybranych godzinach od kuriera w Twoim regionie.


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: