Czytanie - ważny element wolnego czasu

  • 10.02.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Czytanie - ważny element wolnego czasu
Na naukę nigdy nie jest za późno!

Od samego początku naszego życia uczymy się, jak poprawnie pisać, już jako dzieci z podstawówki. Zaczynając od liter, dyktand, zdań. Tak naprawdę wiele daje praktyka, czytanie książek, czy nawet wypracowań. Bywają przypadki, że dorosłe osoby mają problem z poprawną pisownią, włączając tą podstawową. W związku z tym, jak sami możemy zauważyć, wszystko zależy od tego, ile ćwiczymy i ile czytamy, a wiek nie ma znaczenia. Przykładowo: W forach internetowych możemy znaleźć wszystko, wielu ludzi się wypowiada, czasem nawet sprzecza, jednocześnie robiąc przy tym błędy ortograficzne, interpunkcyjne itp. Pozostaje pytanie: Jak pisać poprawniej, mając na uwadze interpunkcje, ortografię?

Internet jako współczesna nauka

Mamy obecnie takie czasy, że niemal wszystko możemy znaleźć w internecie, od różnych rad, wiadomości, informacji, do kontaktu z innymi. Jeszcze zanim powstał, ludziom ciężej było się uczyć, ponieważ mieli tylko dostęp do kilku książek, ewentualnie robili notatki, a informacji szukali w bibliotekach. Owszem, jest to nie do pomyślenia, ale dzięki temu było łatwiej przyswoić wiedzę, poprzez przepisywanie, czytanie, szukanie. Z drugiej jednak strony, obecnie jest na tyle wygodnie, że mamy wszystko podane na tacy, treść można wydrukować, przenieść na pendrive. Ale gdzie jest różnica? Przepisując, kopiując, drukując w mniejszym stopniu przyswajamy wiedzę i na odwrót. Studia, licea, a nawet szkoły podstawowe uczą się na podstawie internetu, a nawet proszą o rozwiązanie, a książki stosowane są zazwyczaj w samej szkole. Nie tylko istnieją pogłoski, ale jest to całkiem możliwe, że już niedługo może dojść do tego momentu, że będziemy się uczyć z laptopów. Albowiem, żeby nie było samych złych stron, trzeba przyznać, że jest też sporo zalet. Weźmy pod uwagę wygodę, jaką daje nam współczesny świat, można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, można założyć sklep, zarabiać, rozwijać się, pracować, ćwiczyć i właśnie podszlifować swoją pisownię. Jak? Odpowiedzi, jak również alternatyw jest tak naprawdę dużo, chociażby mając na uwadze pisanie bloga. Przecież te zajęcie też wymaga od nas skupienia, zaangażowania i kreatywności. Osoby, które go prowadzą, muszą się przede wszystkim znać na tym, jak przyciągnąć odbiorcę, jak dobrać grafikę, no i właśnie: jak poprawnie i schludnie pisać. Mało tego jest spora motywacja, aby zacząć to robić, gdyż nie dość, że można zarobić, to możemy mieć stałych czytelników. Natomiast, jeśli preferujemy bardziej ,,klasyczny’’ sposób przyswajania wiedzy, to dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzenie strony internetowej, która ma za zadanie poprawić naszą polszczyznę, na podstawie dyktand, wypracowań, streszczeń lektur. Nie zwlekaj, ale spróbuj, wchodząc na stronę: www.dyktanda.pl

Dlaczego akurat ta strona, a nie inna?

Jest kilka powodów, dlaczego warto zdecydować się na tą stronę internetową. Jednym z nich jest sam fakt, że https://dyktanda.pl/ to największa w Polsce platforma wspomagająca naukę j.polskiego. Jest możliwość pisania dyktand, podglądu wypracowań na temat dowolnych lektur, zagadnień, nie musimy nic płacić, a dyktanda są dostosowane do każdego, czyli:
- dla dzieci od 1 - 3 klasy,
- dla dzieci od 4 - 6 klasy,
- dla dzieci od 5 - 7 klasy,
- szkoła średnia,
- dorośli

Nigdy nie trzeba się wstydzić popełniania błędów!

Często ludzie się wstydzą tego, że popełniają błędy. Nie jest to wstydem, jeśli robimy pojedyncze błędy, bo nikt nie jest ekspertem. Faktycznie, gorzej możemy się czuć nie znając podstaw ortografii, będąc osobą dorosłą, ponieważ, tak jak wspomniano, podstawy wypada znać. Podobnie jest z matematyką, liczymy po to, aby poradzić sobie w życiu. Oczywiście, nie obrażając nikogo, ponieważ każdy ma swój indywidualny problem, dysleksję itp. Albowiem między innymi dlatego warto dużo czytać, pisać, ponieważ ułatwiamy sobie dzięki temu życie, a jak się przyłożymy, to problemy potrafią zniknąć. Z reguły na stronach internetowych można znaleźć różne porady, dyktanda, lecz warto wziąć pod uwagę, że powyższa strona internetowa, czyli: dyktanda.pl, organizują największe dyktanda w Polsce. Na bieżąco pojawiają się nowe testy, statystyki, poziom trudności, a także można wybrać w filtrach dla kogo mają być. Jeżeli zdecydujemy się na zarejestrowanie się, to dopiero wtedy można podjąć wyzwanie, aby poprawić swoją ortografię. W momencie, gdy wejdziemy na stronę główną, wyskoczą okienka, które pokazują nam:
- przez kogo zostały dodane,
- dla kogo konkretnie jest przeznaczony (szkoła średnia, dorośli, dzieci?),
- skąd pochodzi źródło takiego dyktanda,
- kiedy zostało dodane (to udowadnia nam, że strona ta działa na pełnych obrotach, gdyż każdy ma prawo dodać takie okienko, wszystko oczywiście jest przed tym sprawdzane)
- ilość rozwiązań,
- średni wynik

Te powyższe statystyki i opcje, a przede wszystkim liczba wykonanych testów ukazuje nam, że jest to często wykorzystywany portal do nauki. Jest dobrą alternatywą również dla maturzystów, gdyż posiada wypracowania, te najbardziej szczegółowe, do tych mniej. Mało tego, strona internetowa ma na uwadze również obowiązkowe lektury, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości. Wejdź,a sam się przekonasz, że warto, bez względu na to, czy się aktualnie uczysz, czy nie!

Serwis rozwijany jest przez https://edu-games.pl/

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: