Suszarka bębnowa w garderobie – czy to dobry pomysł?

  • 09.02.2021, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Suszarka bębnowa w garderobie – czy to dobry pomysł?
Toruń to nie tylko miasto piernika, ale również kilku wartych polecenia miejsc, gdzie można smacznie zjeść i spędzić miło czas. Dzisiaj przyjrzymy się toruńskim trattoriom i pizzeriom, by znaleźć taką, w której chętnie sami zjedlibyśmy raz na jakiś czas. Oto przegląd toruńskich smaków włoskich!

Wiele osób rezygnuje z zakupu suszarki automatycznej, ze względu na brak wystarczającej ilości miejsca w łazience. Tymczasem istnieje bardzo proste rozwiązanie takiego problemu. Suszarkę z powodzeniem można ukryć w szafie w sypialni lub przedpokoju. Czy suszarka bębnowa w garderobie to dobry pomysł? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Czy można zabudować suszarkę bębnową?

Kiedyś na rynku dostępne były jedynie suszarki ewaporacyjne, które wymagały podłączenia do kanału wentylacyjnego, ponieważ podczas suszenia wyrzucały na zewnątrz parę wodną. Na szczęście takie modele już praktycznie zniknęły z rynku, a ich miejsce zajęły suszarki kondensacyjne i nowoczesne suszarki z pompą ciepła. Ich konstrukcja jest o wiele bardziej przemyślana, gdyż zostały wyposażone w specjalne pojemniki, w których gromadzi się woda z ubrań. Takie rozwiązanie sprawia, że suszarki kondensacyjne nie wymagają podłączenia do kanału, co oznacza, że można je ustawić w dowolnym miejscu. To dobra wiadomość dla osób, które mają małą łazienkę – mogą bowiem umieścić suszarkę w przedpokoju, kuchni, garderobie, a nawet w garażu. Dzięki takiej konstrukcji możliwa jest również całkowita zabudowa suszarki kondensacyjnej.

Suszarka bębnowa w garderobie – czy to dobry pomysł?

Wiele osób zastanawia się, czy to dobry pomysł, aby umieścić suszarkę bębnową w garderobie. O ile w przypadku pralki sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdyż konieczne jest pomieszczenie wentylowane, tak umieszczenie suszarki w szafie czy garderobie nie powinno stwarzać żadnych problemów. Suszarka bębnowa podczas swojej pracy oddaje bardzo dużo ciepła, dzięki czemu wilgoć znika, a w powietrzu nie unosi się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Mimo wszystko warto zadbać o dobrą wentylację, szczególnie jeśli mamy niewielką garderobę. Należy również pamiętać, aby nie blokować wlotu powietrza urządzenia ani kratki znajdującej się na jego tylnej obudowie. Suszarka bębnowa powinna stać na równej powierzchni, a jaj cały ciężar spoczywać na nóżkach.

Suszarka bębnowa w garderobie – korzyści

W małej łazience trudno jest ulokować dwa duże sprzęty AGD – pralkę i suszarkę elektryczną. Nawet jeśli są one węższe i mają mniejsze wymiary niż standardowe modele, mogą nie zmieścić się w pomieszczeniu. Właśnie dlatego wiele osób rozważa umieszczenie suszarki bębnowej w garderobie. Urządzenie będzie schowane za przesuwanymi drzwiami i całkowicie niewidoczne. Dzięki temu nie zaburzy wystroju łazienki, a przy okazji ta stanie się spokojnym pokojem kąpielowym, w którym można się zrelaksować po ciężkim dniu. Suszarka bębnowa w garderobie to również duża wygoda. Ubrania wyjęte z bębna nie są pogniecione, dzięki czemu od razu nadają się do złożenia i umieszczenia na półce w szafie. Poza tym w garderobie powinniśmy bez problemu znaleźć miejsce na najważniejsze akcesoria i detergenty do suszarki.

Jeśli mamy dobrze wentylowaną garderobę, możemy pokusić się również o umieszczenie w niej pralki. W takiej sytuacji oba urządzenia można umieścić w kolumnie – zawsze suszarkę na pralce, co znacznie usprawni i przyspieszy proces prania. Po wypraniu ubrań wystarczy szybko przełożyć je do suszarki, a na końcu poskładać i ułożyć na półkach. Taki zestaw do prania i suszenia zapewni ogromną wygodę, ponieważ wszystkie obowiązki wykonamy, nie opuszczając jednego pomieszczenia.


 

Chcesz umieścić suszarkę bębnową w garderobie i szukasz odpowiedniego modelu? Sprawdź na stronie WWW Inlago.pl


 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: