Ile kosztuje zestaw do monitoringu domu?

  • 28.01.2021, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Ile kosztuje zestaw do monitoringu domu?
W dzisiejszych czasach zauważamy w Polsce trend na budowanie domów jednorodzinnych. Dla większości osób decydujących na budowę domu, własne cztery ściany to spełnienia najskrytszych marzeń. Niestety ze względu na aktualne ceny nieruchomości i materiałów budowlanych, jest to marzenie bardzo kosztowne. Dom to jedno, ale jego wyposażenie to kolejna bardzo kosztowna inwestycja, która należy odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualnymi włamywaczami.

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą ?

Zabezpieczenie nowego domu jednorodzinnego przed włamaniami i kradzieżami, powinno być traktowane jako wyposażenie podstawowe. Nie ma tutaj mowy o kompromisach, ponieważ zainwestowane w sprzęty pieniądze, mogą bardzo się upłynnić, gdy nasz dom stanie się łakomym kąskiem dla włamywaczy. Zabezpieczenie domu możemy podzielić na kilka etapów. Pierwszym elementem obronnym jest ogrodzenie. Powinno być wykonane z możliwie solidnych materiałów po to, aby nie można pokonać go samochodem lub busem. Kolejnym elementem są solidne okna i drzwi zewnętrzne. Wykonane z materiałów antywłamaniowych, mogą być znaczną przeszkodą dla włamywaczy. Kolejnych odstraszaczem jest alarm, który powiadomi właściciela i firmę ochroniarską o włamaniu do domu. Daje to możliwość bardzo szybkiej interwencji. Ostatnim elementem jest kamera do monitoringu, która przez 24 godziny na dobę czuwa nad bezpieczeństwem naszym oraz naszego domu. Jak widać sposobów na zabezpieczenie domu przed włamywaczami jest na prawdę wiele. Należy jednak zaznaczyć, że najskuteczniejsze w działaniu są alarm i monitoring, które potrafią bardzo skutecznie odstraszyć napastników.

Dlaczego warto wybrać monitoring zewnętrzny ?

Kamery do monitoringu całą dobę rejestrują wszystko to, co dzieje się wokół naszego domu oraz w dowolnym wybranym przez nas miejscu i pomieszczeniu. Dzięki temu, w przypadku włamania lub kradzieży, jesteśmy w stanie bardzo szybko namierzyć napastnika i odzyskać skradzione rzeczy. Jest to oczywiście tylko jedna z korzyści. Najważniejszą jest jednak funkcja odstraszania. Kamera monitoringu może bowiem w tym aspekcie zdziałać cuda.

Jaki jest koszt montażu monitoringu ?

Koszt zainstalowania monitoringu jest oczywiście zależny od tego, jak duża jest dana nieruchomość i ile kamer chcemy zainstalować. Sama kamera do monitoringu to niewielki koszt, wynoszący od 150 zł brutto do 400 zł brutto. Cena jest zależna od designu kamery, rozdzielczości w której nagrywa, czy możliwości nagrywania w wysokiej jakości nocą. Kamery tubowe dostępne są w sklepie Montersi.pl - https://www.montersi.pl/kamery-tubowe-ip

Do całkowitego kosztu monitoringu, należy doliczyć:

  • zaprojektowanie systemu alarmowego,

  • przygotowanie instalacji elektrycznej do kamer,

  • przygotowanie i instalacja centralki alarmu i kamer,

  • montaż całego zestawu u klienta.

Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania dla klienta możliwości podglądu swojej nieruchomości on-line. Wówczas dodatkowym kosztem jest zakup routera i internetu oraz aplikacji, która będzie miała możliwość połączenia smartphona z monitoringiem. Pieniądze przeznaczone na kamery do monitoringu i ich montaż, z pewnością nie będą jednak kosztami wyrzuconymi w błoto.

Odpowiedni zestaw do monitoringu domu wybierz razem z fachowcami ze sklepu Montersi.pl

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: