Jak skutecznie odpocząć w wakacje i nie tylko

  • 18.01.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak skutecznie odpocząć w wakacje i nie tylko
Wakacje to czas wyjątkowy, w którym koniecznie trzeba odpocząć po całym roku pracy czy nauki. Wyjazdy są na pewno atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego, ale kiedyś się kończą. Na miejscu jest również wiele ciekawych propozycji na słodkie odprężenie.

Muzyka plus woda to duet idealny

Wyjazd nad pobliski zbiornik wodny z miękkim kocem i miłym kompanem na pewno przyniesie Ci wiele radości. Odpoczynek na łonie przyrody w słonecznym lub ocienionym miejscu to wielkie odprężenie. Aby wzmocnić ten wyjątkowy nastrój letniego relaksu, możesz zabrać ze sobą słuchawki i zanurzyć się w ulubionych dźwiękach muzyki.

Jednak woda i dźwięki mogą pojawić się także w całkiem innej scenerii. Jeśli zastanawiasz się co robić w wolnym czasie, a cenisz sobie relaks na świeżym powietrzu, wybierz się na statek. Muzyczny rejs po Odrze – czyż nie brzmi ta propozycja zachęcająco? Największe przeboje muzyki biesiadnej i ludowej to nie lada gratka dla miłośników takich dźwięków. Ta muzyczna uczta odbywa się w wyjątkowym miejscu bo podczas trzygodzinnego rejsu po Odrze. Jeśli dobrze odpoczywasz na łonie natury  i lubisz wodno-muzyczne klimaty, to z pewnością spodoba Ci się taka forma relaksu.

Recitale, koncerty, kabarety… coolturalne wakacje

Wystarczy wejść na strony internetowe promujące wydarzenia kulturalne, które odbędą się w nadchodzących miesiącach. Na pewno znajdziesz tam dla siebie wyjątkową propozycję na spędzenie kilku dłuższych chwil ze sztuką. Możesz wybrać recital ulubionego artysty i zanurzyć się w świat muzycznych ciepłych opowieści czy mocniejszych dźwięków. Jeśli lubisz spokojne brzmienia Michała Szpaka, to warto zainteresować się właśnie tym recitalem.

Noce kabaretowe mają to do siebie, że zawsze wychodzi się z sali w lepszym nastroju. Na horyzoncie majaczy już Sopocka Noc Kabaretu, na którą naprawdę warto się wybrać. Na scenie pojawią się m.in. Marcin Daniec, Kabaret Młodych Panów czy Piotr Bałtroczyk. Gwarantowana fantastyczna zabawa w miłym towarzystwie.

Na teatralnej scenie…

Jeśli masz ukończone 18 lat i lubisz wybrać się czasem do teatru, to zapoznaj się ze zbliżającą się premierą „Nerwicy Natręctw”. Sztuka będzie grana w kilka miastach m.in. w Łodzi i Jaworznie. Spektakl w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o ludziach, którzy zmagają się z nerwicą. To historia o różnych ludzkich osobowościach. Każdy patrzy na świat inaczej, a jeśli to spojrzenie znacznie odbiega od „normalnego” postrzegania świata, to…  może być bardzo zabawnie i zarazem przerażająco. W obecnych czasach pandemii odwiedziny teatrów zostały drastycznie utrudnione, ale dlatego warto zainteresować się taka usługą jak teatr online, która umożliwia nam w łatwy sposób zaczerpnąć trochę kultury w tych trudnych czasach.

Oprócz ww. propozycji na ciekawe i przyjemne spędzanie wolnego czasu  jest też wiele innych, np. kino czy rajdy rowerowe. Zawsze warto wybrać się na zwiedzanie miasta pod kątem zabytków historii i sztuki. Nie można zapominać też o nowościach książkowych, które przed wakacjami pojawią się z pewnością, jak grzyby po deszczu.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: