Co robić, kiedy kot nie chce korzystać z drapaka?

  • 20.11.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Co robić, kiedy kot nie chce korzystać z drapaka?
Jedną z pierwszych rzeczy, w jaką wyposażamy kociaka jest drapak. Wydaje nam się, że jak już kupiliśmy i postawiliśmy drapak w domu, to kot nagle zacznie spędzać na nim pół dnia. Niestety, ale nie każdy kot będzie wiedział sam z siebie, jak korzystać z drapaka. Niektóre mruczki trzeba do tego odpowiednio zachęcić.

Pokaż kotu jak to działa!

Drapak dla kota musi być odpowiednio dostosowany do charakteru naszego pupila. Większość kotów ma swoje ulubione miejsca i to właśnie tam powinien znaleźć się drapak. Postawienie drapaka w kącie jest zawsze złym pomysłem. Drapak powinien stać w centrum domowych wydarzeń albo przy oknie. Tylko w ten sposób umożliwi kotu obserwację otoczenia. Drapaki dla kota powstały po to, aby zaspokajać kilka ważnych dla zdrowia kota potrzeb. Między innymi umożliwić kotom powierzchnię do wyciągania się i zdzierania pazurków. Koty potrzebują trzech powierzchni drapania: skośnej, poziomej i pionowej. Być może wybrany przez Ciebie drapak nie oferuje którejś z nich, a przez to jest dla kota nieatrakcyjny? Spróbuj znaleźć przyczynę, przez którą kot nie korzysta z drapaka. Może drapak pachnie zbyt intensywnie? Dla nas przyjemny zapach nowości może być katorgą dla kociego czułego węchu. Może drapak posiada nieodpowiednie dla kota podłoże, przez które nawet nie chce tam wejść? Drapak musi być dostosowany do rozmiaru kota. Malutki kociak może mieć obawy przed wdrapaniem się na bardzo wysoki drapak, a dorosły kot prawdopodobnie nie będzie zainteresowany małym drapakiem, który nie stawia przed nim żadnych wyzwań. Weź pod uwagę, że dla kota drapak to taki sam mebel jak inne. To oznacza, że z czasem może ulec znudzeniu.

Pamiętaj, że koty to bardzo inteligentne zwierzęta. Konsekwentne uczenie kota korzystania z drapaka z pewnością przyniesie korzyści. Za każdym razem, kiedy kot drapie coś innego, przenoś go na drapak. Po krótkim czasie sam zrozumie, że to tam jest miejsce drapania. W zachęcaniu do drapania z pewnością pomoże waleriana wypryskana na drapak lub smakołyki pochowane w zakamarkach drapaka.

Drapak skrojony na miarę

Jak widać, bardzo istotny jest sam wybór drapaka. Najlepiej kupować drapaki dla kotów w sklepach oferujących wytrzymałe i różnorodne produkty, które możesz wybrać wprost pod gusta swojego kota i metraż mieszkania. Wspaniałe drapaki oferuje sklep https://www.msell24h.pl/dzewka-dla-kotow. Pięknie wykończone stanowią nie tylko funkcjonalną zabawkę dla kota, ale także ozdobę pomieszczenia. Ich drapaki są zrobione wprost pod kocie upodobania! Odporne na ciężar i kocie zniszczenia. Posiadają różne powierzchnie i poziomy, które kot może zwiedzać i które stanowią dla niego ciekawe urozmaicenie. Na szczególną uwagę zasługują drapaki typu drzewko. Drzewko dla kota faktycznie przypomina układem drzewo, co umożliwia kotu ćwiczyć jego naturalne instynkty. Drapaki ze sklepu M-sell 24h dbają o kocie zdrowie zarówno w kwestii fizycznej, jak i psychicznej. Niektóre drzewka dla kotów to prawdziwe place zabaw! Są odpowiednio wysokie i urozmaicone by zapewnić kotu możliwość skakania i wspinania się, jednocześnie dając mu możliwość schronienia się na wysokości, która zapewnia kotu poczucie bezpieczeństwa. Dla wielu kotów drapak stanowi legowisko, dlatego drapaki tego sklepu są zrobione tylko z najwygodniejszych, miękkich materiałów. Dzięki stabilności jaką zapewniają, jeden mebel może stanowić miejsce zabaw dla wielu kotów. Drzewka dla kotów umożliwiają kotom symulacje polowań, do których są stworzone, wszystko dzięki wędkom zakończonym pluszową zdobyczą, jak mysz czy rybka, na stałe przyczepionych do drapaków. Takie dodatkowe stymulacje są szczególnie istotne, gdy posiadamy tylko jednego kota i potrzebujemy go odpowiednio stymulować. 

Pamiętaj, aby wybierać drapak dla kota jak najbardziej urozmaicony i tak duży, na jaki możesz sobie pozwolić. Im większa powierzchnia zabawy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że Twój kot znudzi się drapakiem i postanowi przerzucić się na drapanie mebli. Przynosząc nowy drapak do domu przeprowadź pozytywne zapoznanie kota z drapakiem, dzięki któremu w przyszłości będzie chętnie i często z niego korzystał.

Sklep z drapakami dla kota - Msell24h.pl

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: