4 najpopularniejsze trendy w projektowaniu drzwi

  • 04.11.2020, 09:00
  • Grupa Tipmedia
4 najpopularniejsze trendy w projektowaniu drzwi
Drzwi są wizytówką każdego domu i mieszkania. Dbają o bezpieczeństwo naszego dobytku i nas samych. Oddzielają nas od świata zewnętrznego. Chronią przed zimnem. Dlatego tak ważne jest, żeby pamiętać o spójności w wyglądzie drzwi i trwałości ich poszczególnych elementów. Obecnie istnieją cztery kolorystyczne trendy w doborze dodatków do drzwi - klamek i szyldów. 

 

 

Klamki drzwiowe w kolorze złota

Srebrne klamki do drzwi

Czarne szyldy drzwiowe

A może biel?

 

Klamki drzwiowe w kolorze złota

Złoty jest zdecydowanie najpopularniejszym kolorem wybieranym przez dekoratorów wnętrz. Klamki drzwiowe w tym kolorze doskonale komponują się z różnymi odcieniami brązu, a także z czernią futryn i okleiny. Ten kolor dominuje zazwyczaj w drzwiach zewnętrznych. Ciekawe przykłady projektów klamek do drzwi można znaleźć tutaj: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/szyldy-i-klamki-drzwiowe. Co ważne przy doborze trzeba wziąć pod uwagę, żeby dobrać w tym samym stylu i kształcie wszystkie klamki i szyldy. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie spójne wzornictwo w domu. 

Srebrne klamki do drzwi

Srebrna kolorystyka pasuje do nieco innych kolorów futryn. Klamki do drzwi w tej barwie najlepiej wyglądają z białym kolorem okleiny. Ciekawy efekt można osiągnąć łącząc takie klamki z drzwiami obitymi materiałami. Srebro nie będzie pasowało do drewna w naturalnej kolorystyce, ale może stworzyć ciekawą kompozycję z drzwiami pomalowanymi na zimne kolory.

Czarne szyldy drzwiowe

Szyldy drzwiowe to elementy okucia klamki. Mają funkcję dekoracyjną, ale także wzmacniają konstrukcję i pozwalają działać klamkom bez problemu, a także połączyć je z zamkiem. Czarny kolor w szyldach drzwiowych i klamkach jest bardzo praktyczny. Zabrudzenia nie są widoczne na klamkach. Czarny jest na tyle uniwersalny, że będzie dobrze wyglądał z każdym rodzajem drzwi, w każdym kolorze. Rodzaj dobranego szyldu wpływa nie tylko na wygląd drzwi. Przy zakupie szyldu trzeba pamiętać, że późniejsza wymiana klamki może być tylko możliwa przy zakupie tego samego modelu lub u tego samego producenta.

A może biel?

Biel i klamka do drzwi? Takie połączenie jest jak najbardziej możliwe. Często używa się takich rozwiązań w mieszkaniach urządzonych w całości w tym kolorze. Białe klamki lubią się też z drewnem w naturalnym jasnym kolorze - jak na przykład sosna. Wybór tego koloru może wiązać się z dodatkowym czyszczeniem drzwi - na bieli zabrudzenia są dużo bardziej wyraźne niż na innych kolorach. Klamki do drzwi i szyldy drzwiowe są istotnym elementem wystroju - ich kolorystyka nie powinna być kaprysem. 

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: