Manekin damski – jak go przyozdobić, by przyciągnąć uwagę?

  • 08.10.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Manekin damski – jak go przyozdobić, by przyciągnąć uwagę?
Umiejętna prezentacja ma ogromne znaczenie w wielu dziedzinach życia. Jedną z nich jest oczywiście handel. To właśnie na bodźcach wzrokowych w dużej mierze bazują reklamodawcy. Ekspozycja towaru w branży odzieżowej pozwala wyróżnić się na tle konkurencji i sprawić, że klient wybierze konkretne miejsce. Tylko jak zadbać, by wystawa zachęcała, a nie odstręczała przechodniów?

Manekin damski – element obowiązkowy w branży odzieżowej

Nasze wybory podczas zakupów najczęściej definiowane są przez dwa aspekty – wygląd i zapach. W supermarketach aż roi się od kolorowych (najczęściej żółtych lub czerwonych) etykiet i delikatnego, przyjemnego zapachu. Również muzyka dobierana jest tak, by imitować relaks i zachęcać do pozostania dłużej. W branży odzieżowej także wykorzystuje się różnego typu sztuczki, które mają za zadanie zwrócić uwagę klientów. Najlepszym z rozwiązań jest oczywiście manekin. Przyozdobione modnymi ubraniami manekiny mają duże szanse na przekonanie konsumentów do określonego looku. Przyciągają wzrok na wystawach, zarazem prezentując asortyment. Nie każdy element garderoby wygląda korzystnie na wieszaku. Niektóre materiały kompletnie nie nadają się do wieszania i giną w tłumie innych produktów. W takiej sytuacji manekin damski będzie strzałem w dziesiątkę. Ale jak właściwie go ubrać?

Manekin damski w modnej stylizacji

Manekin damski spełni swoją rolę, gdy zostanie odpowiednio ubrany. To nie tajemnica, że outfit musi być dopasowany do pory roku i aktualnych trendów. Latem lepiej wybierać lekkie sukienki, niż obszerne bluzy, zaś zimą – płaszcze lub kurtki. Warto mieć na uwadze okazje, takie jak święta czy sylwester. Na przykład zbliżający się sezon studniówkowy będzie stanowił świetną sposobność do zaprezentowania sukienek wieczorowych. Manekin damski nie powinien jednak przysłaniać stylizacji, a wręcz ją podkreślać. W związku z tym najkorzystniejszym wyborem będą manekiny ze stron takich jak https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-damskie.3, gdzie oferowane produkty są niezwykle uniwersalne. Warto pamiętać, że poszczególne elementy garderoby nie zwrócą uwagi tak jak cała stylizacja. T-shirt w połączeniu z jeansami, skórzaną kurtką i apaszką to ekspozycja już nie jednego, a czterech produktów. To korzystne zarówno dla sprzedawców, jak i klientów, którzy otrzymują gotową propozycję całego zestawu.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: