5 pomysłów na przedpokój. Zainspiruj się!

  • 02.10.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
5 pomysłów na przedpokój. Zainspiruj się!
Przedpokój to jedno najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Często jest ciasny, nieustawny i bez dostępu do światła dziennego, a jednak musi sprostać naszym wygórowanym oczekiwaniom. Funkcjonalność to oczywiście numer jeden na długiej liście wymagań. Kolejnym są względy estetyczne, bo przecież każdy z nas chce witać gości w ładnie wyglądającym pomieszczeniu. Tu pokusić się można o wskazanie 5 pomysłów na wystrój uwzględniających rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów. Zobacz galerię zdjęć i zainspiruj się!

Mały przedpokój z szafą i lustrem

Niewielki, miniaturowy i bardzo mały przedpokój to wymagające miejsca. Przede wszystkim wyróżnia je potrzeba zaangażowania kreatywnych rozwiązań, co może być kłopotliwe i mylnie kojarzone z koniecznością zamawiania wszystkiego pod wymiar.
W praktyce okazuje się, że nawet mini kącik wydzielony z holu lub z salonu może po pierwsze fantastycznie wyglądać, a po drugie zastąpić nam standardowy przedpokój.   

Nowoczesna garderoba ustawiona obok wejścia do mieszkania to designerski dodatek do wystroju. Przestronne wnętrze dołączonej do szafki na buty szafy przyda się na płaszcze, kurtki i szaliki. Z kolei lustro na froncie sprawi, że szafa do przedpokoju stanie się niemal niezauważalna. Szkoda byłoby, żeby tak piękny mebel kurzył się za zamkniętymi drzwiami w korytarzu, prawda?

Nowoczesny przedpokój w domu jednorodzinnym

Jako wizytówka każdego domu i mieszkania przedpokój powinien prezentować się gustownie. Posłużą temu odpowiednio dobrane meble i dodatki. Pamiętajmy, że często odwiedzają nas osoby, które nie wstępują dalej. Wyobrażenie o wystroju całego wnętrza budują na podstawie wyglądu wejścia, w którym zostały przywitane przez gospodarza. Jeśli chcesz być odebrany jako właściciel pięknie urządzonego i zadbanego mieszkania, najbardziej odpowiedni będzie dla Ciebie nowoczesny przedpokój.

 

Ciasny i wąski przedpokój w bloku

Rozwiązaniem problemów z przechowywaniem w wąskim korytarzu są meble do przedpokoju o głębokości niewiele przekraczającej 30 centymetrów. Takie wymiary to minimum, które pozwoli nam skorzystać z funkcjonalności wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej ilości miejsca na swobodne przemieszczanie.

Zakładając, że wąski przedpokój jest jednocześnie ciasnym i nieustawnym pomieszczeniem, dekoratorzy polecają sięgnąć po rozwiązania modułowe. Garderoby, szafki na buty czy panele z wieszakami, które zawsze można ze sobą łączyć i zestawiać w dowolne kombinacje. Dodatkowy atut to szeroki wybór różnorodnych szafek w obrębie każdej z kolekcji. To wszystko razem daje pewność idealnego dopasowania wyposażenia do wymiarów i kształtu pomieszczenia.
Co więcej, poszczególne elementy wystroju będą wyglądały spójnie, przez co też estetycznie, a styl wnętrza zostanie zachowany.

 

Jak urządzić przedpokój bez okien?

Przedpokój, który nie może skorzystać ze światła słonecznego, niestety traci rozświetlenie. Zlokalizowana pomiędzy pokojami mała przestrzeń najczęściej prowadzi do innych pomieszczeń. Jest to dobry trop, który można wykorzystać, szukając alternatywnych źródeł światła.
Mając w sąsiedztwie słoneczny salon lub kuchnię z dużym oknem, warto wziąć pod uwagę wymianę tradycyjnych drzwi na szklane. Transparentne szkło w pełni przepuszcza światło i pozwoli mu dotrzeć również do wnętrza przedpokoju.  

Zawsze naturalne promienie światła można próbować zastąpić światłem sztucznym lub dużymi lustrami. Efekt, chociaż zbliżony, przy każdym wejściu do przedpokoju wymagał będzie zapalenia światła. Unikniesz tego, doprowadzając je z innego pomieszczenia, zgodnie z wyżej wspomnianą metodą.

 

Przedpokój – aranżacje wnętrza w stylu skandynawskim

Domeną inspirowanego chłodami północy przedpokoju są jasne kolory, proste formy i absolutne minimum wyróżniających się ozdób. Przedpokój w stylu skandynawskim kocha także naturalne dekoracje. Przykładem mogą być zasuszone trawy pampasowe czy drobne gałęzie ułożone w wysokim wazonie. Ściany najczęściej w białym lub szarym kolorze. Dobrze sprawdzi się też odkuta spod tynku cegła, ale tylko jeśli jest w dobrym stanie.

W kwestii wyposażenia dominują maksymalnie praktyczne meble do przedpokoju. We wnętrzach hygge dobrze komponują się małe garderoby, a wersja minimalistyczna ogranicza się tylko do szafki na buty i wieszaka na okrycia wierzchnie. Prosto i z klasą! Taki właśnie jest przedpokój i jak rekomendują projektanci, taki pozostanie przez kilka kolejnych sezonów.

 

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: