Jak wybrać najlepsze listwy meblowe?

  • 01.10.2020, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać najlepsze listwy meblowe?
Listwy meblowe możesz znaleźć w sieci także pod hasłem „profile C”, gdzie litera C odwołuje się do kształtu listwy otaczającej krawędź płyty meblowej – blatu, półki czy standu. Listwa meblowa jest alternatywą dla oklein samoprzylepnych i podobnie jak one ma dwie funkcje. Po pierwsze chroni krawędź płyty, a po drugie zapewnia estetyczną jej prezencję. Jej szczególną zaletą jest niezwykle prosty montaż, doskonale sprawdzi się także tam, gdzie chcemy ukryć uszkodzoną lub obdrapaną krawędź blatu.

​Estetyka i bezpieczeństwo tworzywa wykorzystanego do produkcji list meblowych

Najlepsze listwy meblowe są odpowiednio miękkie i elastyczne, dzięki czemu można je z powodzeniem zastosować także do blatów o wygiętych, zaokrąglonych krawędziach. Najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, np. polichlorku winylu, który zapewnia jednolitą strukturę i gładką powierzchnię produktu, a jest przy tym materiałem odpornym na uszkodzenia i otarcia. Co więcej, jest wystarczająco elastyczny, by pokryć zaokrąglone krawędzie displayów czy standów służących do eksponowania towarów na półkach sklepowych. W przypadku, gdy szczególnie zależy nam na kwestii estetyki wykończeń płyt meblowych warto także sprawdzić, czy producent zapewnia możliwość wykonania profili C w wybranym przez nas kolorze. Nie bez znaczenia jest także kwestia bezpieczeństwa i potencjalnej szkodliwości wykorzystanych materiałów. Dlatego zawsze wybieraj tylko atestowane produkty. Szukaj atestu higienicznego wydanego przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, który oznacza, że produkt przeznaczony jest do stosowania w budownictwie.

​Odpowiednia szerokość profilu C

Dobierając profil C do swoich potrzeb zwróć szczególną uwagę na jego wymiary. Długość listwy może być niemal dowolna, przycinana na życzenie Klienta, ważniejsza jest jednak szerokość – odpowiednio dostosowana do szerokości płyty meblowej. Najczęściej spotykane są wymiary 18-milimetrowe, często jednak można zakupić listwy o innych szerokościach. Na przykład na stronie http://www.firmaskowronski.pl/100/profile-meblowe oferowane są profile o szerokościach od 7 do 18 mm. Korzystając z takich sklepów internetowych bez problemu znajdziemy interesujące nas modele.

Grupa Tipmedia
Materiał Partnera
Podziel się: