Pierwsza praca na studiach – Jak ją zdobyć?

  • 25.06.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pierwsza praca na studiach – Jak ją zdobyć?
Znana jest teoria, że im szybciej rozpocznie się karierę zawodową, tym lepszy będzie miała ona rozwój. Wielu studentów swojej pierwszej pracy szuka jeszcze zanim zakończą naukę. Im bardziej ambitne są ich plany, tym trudniejsze zadnia stoi przed nimi. Dowiedz się, co pomoże Ci rozpocząć pierwszą pracę jeszcze na studiach.

Przygotuj dobre CV i List Motywacyjny

Dobre dokumenty aplikacyjne to pierwszy i bardzo znaczący krok w karierę zawodową. Od tego, jak skuteczne będzie Twoje CV i List Motywacyjny zależeć będzie, czy spośród tłumu kandydatów rekruter wybierze właśnie Ciebie. Oferty pracy dostępne np. w serwisach internetowych typu Pracuj.pl jasno określają, czego od przyszłego pracownika oczekuje pracodawca. Czytaj je uważnie i odpowiadaj na potrzeby wymienione w ogłoszeniu.

Praca zawodowa może pokrywać się z Twoimi zainteresowaniami i pasjami. Zadbaj więc o to, by systematycznie je rozwijać i nie zapomnij wspomnieć o tym w dokumentach aplikacyjnych.

 

Pasje i zainteresowania – to Twoje atuty

O swoich pasjach i zainteresowaniach pamiętaj nie tylko pisząc CV i List Motywacyjny. Przygotuj się na to, że mogą one być jednym z tematów poruszanych podczas rozmowy rekrutacyjnej. Im bardziej oryginalne i niespotykane są Twoje zainteresowania, tym większe zainteresowanie wzbudzisz nimi u potencjalnego pracodawcy.

O sowich zainteresowaniach opowiadaj z pasją i zaangażowaniem. W ten sposób pokażesz, że potrafisz włożyć dużą część siebie w realizowanie zadań, również tych związanych z ewentualną pracą. Takie podejście może okazać się ogromnym atutem rekompensującym brak doświadczenia zawodowego.

 

Współpracuj z organizacjami studenckimi

Będąc studentem trudno jest zdobyć jakiekolwiek doświadczenie zawodowe. Jeśli tak uważasz, jesteś w błędzie. Okazuje się bowiem, że możesz to zrobić w bardzo prosty sposób – angażując się w pracę organizacji studenckich.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: