Ekologia w firmach

  • 23.06.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ekologia w firmach
Ekologia w wielu firmach to nadal bardzo trudny temat. Niemniej, dostosowaniu się do światowych trendów będzie musiało ulec każde przedsiębiorstwo, o ile będzie nadal chciało istnieć na rynku. Oto kilka sposobów na to, jak firmy radzą sobie z kwestią ekologii w swoich strukturach.

Sortowanie śmieci na terenie zakładu pracy

Pracownicy wielu firm nie powinni być zdziwieni, gdy okaże się, iż w zakładzie pracy śmieci podlegają obowiązkowi sortowania. Wówczas muszą się oni dostosować do panujących zasad. Pracodawca o tym fakcie powinien powiadomić nie tylko obecnych pracowników, lecz również kandydatów poprzez odpowiednią adnotację do ogłoszeń o pracę zamieszczanych np. na portalu Pracuj.pl.

 

Zbiórki niepotrzebnych rzeczy

Niektóre przedsiębiorstwa organizują zbiórki niepotrzebnych rzeczy, które można przynosić i zostawiać we wskazanym przez pracodawcę miejscu. To doskonały sposób na pozbycie się wielu przedmiotów, które zalegają nam w domu. Co więcej, sama firma również daje do zrozumienia pracowników, jak i konkurencji, iż jest na bieżąco z trendami ekologicznymi.

 

Ekologiczne wyjazdy integracyjne

Coraz bardziej widocznym trendem staje się organizowanie wyjazdów integracyjnych w eko klimatach. Pracownicy wówczas nie tylko bawią się i wspólne spędzają czas, lecz również robią pożyteczne rzeczy z punktu widzenia środowiska. Może to być m.in. wspólne sadzenie drzew, sprzątanie świata bądź udział w imprezach sportowych na wolnym powietrzu. Co więcej, pracownicy wykazujące największe zaangażowanie mogą być premiowani w sposób benefitowy.

 

Szkolenia i warsztaty

Wspólne szkolenia i warsztaty pracownicze, których motywem przewodnim jest ekologia i środowisko naturalne pojawiają się niemal w każdej firmie na świecie. W ten sposób pracodawcy pragną zaszczepić wśród swoich pracowników poprawne postawy, a także wdrożyć nowatorskie i rozwojowe rozwiązania w struktury firmowe.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: