5 błędów kandydatów w czasie rozmowy kwalifikacyjnej

  • 22.06.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
5 błędów kandydatów w czasie rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna jest jednym z najbardziej stresujących momentów w życiu zawodowym. Nikt nie lubi być oceniany. Jeśli zależy Ci na zdobyciu danej pracy, z pewnością chcesz zrobić jak najlepsze wrażenie na rekruterach. Przedstawiamy 5 błędów, które mogą popełnić kandydaci. Te zachowania często przekreślają szanse na zdobycie wymarzonego etatu.

Brak punktualności

Pierwszą kwestią, jaka jest oceniana podczas spotkania rekrutacyjnego jest punktualność kandydata. Jeżeli czeka Cię dłuższa podróż na interview lepiej starannie ją zaplanuj, aby zminimalizować ryzyko spóźnienia. Często pojawienie się po ustalonej godzinie przekreśla Twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Nadmierna pewność siebie

Pewność siebie jest ważna w czasie rozmowy o pracę. Pamiętaj jednak, by nie przesadzić, bo rekruter może odnieść wrażenie, że jesteś nadmiernie zapatrzony w siebie i przemądrzały a pracownik o takich cechach może sprawiać problemy w zespole. Staraj się odpowiadać w sposób spokojny, kulturalny, lecz jednocześnie asertywny.

Brak pytań i bierna postawa

Stałym elementem każdego spotkania w sprawie pracy są pytania kandydata. Gdy rekruter pozwoli Ci je zadawać, stwierdzenie, że nie masz żadnych pytań nie jest dobrą strategią. Może świadczyć o tym, że tak naprawdę nie zależy Ci na zdobyciu zatrudnienia w danej firmie. Przed rozmową przygotuj sobie kilka pytań. Dzięki temu unikniesz pustki w głowie, gdy przyjdzie na nie czas.

Nadmierne zdenerwowanie

Wprawdzie rozmowy rekrutacyjne są stresującym przeżyciem, jednak jeśli chcesz dobrze wypaść, musisz zapanować nad emocjami. Nadmierne okazywanie zdenerwowania dowodzi, że kiepsko radzisz sobie ze stresem. Trema może uniemożliwić pełne zaprezentowanie zalet przed rekruterem.

Nieodpowiedni wygląd

Wybierając się na interview powinieneś zadbać o swój wygląd. Odpowiada on w dużej mierze za pierwsze wrażenie, jakie wywrzesz. Strój i fryzura powinny być schludne i eleganckie. Unikaj krzykliwych dodatków i zbyt intensywnych perfum.

 

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: