Środa, 12.12.2018

SZPITAL W KROŚNIE OTRZYMAŁ KREDYT RESTRUKTURYZACYJNY

  • 10.08.2018, 15:43 (aktualizacja 10.08.2018 16:05)
  • TV Obiektyw
SZPITAL W KROŚNIE OTRZYMAŁ KREDYT RESTRUKTURYZACYJNY
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego kredyt restrukturyzacyjny.

Umowę kredytową podpisano wczoraj, w siedzibie BGK w Warszawie. Wysokość zobowiązań (wymaganych i zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek) w krośnieńskim szpitalu wynosi około 43 mln zł. Dzięki udzielonemu kredytowi konsolidacyjnemu zostaną zamienione wszystkie kredyty i zobowiązania długoterminowe placówki w jeden kredyt ze spłatą odroczoną na 25 lat. Poprawi to płynność finansową szpitala oraz pozwoli wdrożyć programy naprawcze.

 

Podkarpacie jako pierwsze województwo w Polsce systemowo restrukturyzuje zadłużenie szpitali wojewódzkich dzięki wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego. Pierwsze umowy kredytowe podpisano 29 grudnia 2017 r. dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie oraz Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Pilotażowy program realizowany wraz z BGK polega na zrestrukturyzowaniu zadłużenia (zobowiązania wymagalne i długoterminowe) w okresie 25 lat z 3 letnim okresem karencji potrzebnego na wdrożenie wrażliwych społecznie zmian wynikających z programów naprawczych szpitali, szczególnie uniknięcia zwolnień pracowników. Oprocentowanie łączne kapitału w wysokości 2,5 % spowoduje obniżenie kosztów działalności wszystkich szpitali prowadzonych przez województwo o ponad 12,7 mln zł rocznie. Takie środki zostaną w systemie na leczenie pacjentów Podkarpacia.

 

 

 

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jenom
jenom 5.09.2018, 09:12
Dobrze chociaż że to kredyt z banku a nie z jakiejś pozabankowej firmy z powalającym oprocentowaniem: http://komentarz.net.pl/2018/0… a mają takowe dla firm i instytucji i już niejeden szpital zadłużył się w parabanku, o zgrozo.

Pozostałe