Środa, 12.12.2018

W JAŚLE POWSTANIE NOWY ODCINEK DW NR 992

  • 9.08.2018, 11:09 (aktualizacja 10.08.2018 13:47)
  • TV Obiektyw
W JAŚLE POWSTANIE NOWY ODCINEK DW NR 992
W ubiegłym tygodniu w Rzeszowie podpisano umowę na budowę ponad dziesięciokilometrowej drogi między Polską a Słowacją. Inwestycja kosztować będzie prawie 6 mln euro. Partnerem wiodącym projektu jest województwo podkarpackie, a współpartnerem Zarząd Dróg Kraju Preszowskiego. W ramach projektu po polskiej stronie wybudowany zostanie dwukilometrowy odcinek drogi przez Jasło.

"Cieszymy się bardzo, że możemy podpisać umowę na realizację projektu, który realizowany będzie z naszymi słowackimi partnerami, przy współpracy z powiatem jasielskim i miastem Jasłem. Bardzo zależy nam na jak najlepszym skomunikowaniu regionu, na otwarciu dróg na południe, na Słowację i dalej. Ten projekt jest elementem, który będzie miał duże znaczenie przy realizacji poszczególnych odcinków drogi S-19 na Podkarpaciu" – mówił marszałek Władysław Ortyl podczas uroczystości w Rzeszowie.

W Jaśle ponad dwukilometrowy odcinek drogi powstanie od ronda Lazarowicza do ronda im. ks. Wojciechowskiego. Droga zostanie wybudowana po nowym śladzie w warunkach miejskich.

„To nowe połączenie pozwoli nam ominąć centrum miasta, a tym samym usprawni komunikacje w południowej części Jasła. Jak również z przejścia granicznego w Ożennej do drogi nr 28, a za jej pośrednictwem przyszłej drogi ekspresowej S19”. – mówił Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Z kolei po stronie słowackiej wyremontowane zostaną drogi o łącznej długości 8 km. Inwestycja finansowana będzie ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponad dziesięciokilometrowy odcinek drogi ma powstać do końca 2019 r.

TV Obiektyw
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe