Piątek, 14.12.2018

ZAKOŃCZYŁ SIĘ YOUNG ARTS FESTIVAL W KROŚNIE

  • 10.07.2018, 09:45 (aktualizacja 10.07.2018 10:53)
  • TV Obiektyw
ZAKOŃCZYŁ SIĘ YOUNG ARTS FESTIVAL W KROŚNIE
Hasłem przewodnim 3. edycji festiwalu było Uniwersum. W tym roku, w ramach festiwalu odbyło się 9 koncertów muzyki klasycznej oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Muzyka zabrzmiała w wyjątkowych, czasem zaskakujących lokalizacjach Krosna. Krośnianie mieli okazję posłuchać m.in.: Krzysztofa Lenczowskiego, Nikola Kołodziejczyka oraz Kwartetu Śląskiego. Koncert finałowy odbył się w niedzielę, 8 lipca. Na scenie wystąpił 80 osobowy skład Filharmonii Krakowskiej pod batutą znakomitego dyrygenta Sebastiana Perłowskiego. A usłyszeć można było m.in. „Planety” Gustava Holsta, utwór, który stał się inspiracją do skomponowanej przez Johna Williamsa ścieżki dźwiękowej Gwiezdnych Wojen.

„Myślę, że festiwal za każdym razem jest inny i będzie inny. Takie jest właśnie założenie, żeby zaskakiwać, żeby przyciągać publiczność do nowych aspektów muzyki poważnej i pokazywać, że ona jest ciekawa. Co sprawia, że festiwal cieszy się coraz większą popularnością? Myślę, że to jest energia, którą my dajemy, dają artyści, ale też energia publiczności, która za każdym razem coraz bardziej żywiołowo reaguje, z czego jesteśmy bardzo dumni. Już wiemy, że krośnianie pokochali ten festiwal”.- posumowała 3. edycję festiwalu Anna Nawrocka Tełewiak.

Dodatkowo przez cały tydzień uczestnicy „Young Arts Festiwal 2018” mieli okazję uczestniczyć w zajęciach indywidualnych oraz grupowych prowadzonych przez najlepszych polskich i zagranicznych muzyków.

„Przyjechałam z Krakowa jestem tutaj pierwszy raz. Jest dużo różnych zajęć, bardzo miła atmosfera i każdy dostał własną salę do ćwiczeń, więc można dużo ćwiczyć i to jest na pewno na plus”.- Zofia Kozłowska, uczestniczka warsztatów.

„Szczerze przede wszystkim przyciągnął mnie tutaj profesor Gebert, który jest znakomitym wiolonczelistą, wirtuozem i wspaniałym pedagogiem. Jego rady są bezcenne i kontakt z nim daje mi bardzo dużo. Dodatkowo możliwość zagrania w orkiestrze, poznania nowych ludzi i też Krosna”.- mówił Adam Mazurek, uczestnik warsztatów.

„Ja jestem trzeci raz na Young Arts Festiwal i uważam, że festiwal co roku się rozwija, przyjeżdża coraz to zdolniejsza młodzież z Polski i zagranicy. Mamy tu możliwość, z moimi kolegami pedagogami, dzielić się doświadczeniem z tymi utalentowanymi instrumentalistami. Oczywiście lekcje są otwarte, każdy może przyjść, posłuchać, coś dla siebie wziąć z lekcji, którą akurat ma kolega. Wydaje mi się, że ta formuła bardzo się sprawdza, bo czasem można się czegoś więcej nauczyć obserwując czyjąś lekcję. Do każdego podchodzimy w sposób bardzo indywidualny, bo ten poziom zaawansowania jest różny. Oni wszyscy są zdolni, ale też są w różnym wieku”.- mówił Szymon Krzeszowiec, pierwszy skrzypek Kwartetu Śląskiego oraz wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Młodzi muzycy poza zajęciami doskonalącymi ich warsztat gry na instrumencie mieli okazje uczestniczyć także w zajęciach z autoprezentacji oraz improwizacji.

 

Więcej informacji w serwisie informacyjnym.

 

TV Obiektyw

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe