Poniedziałek, 21.01.2019

NOWA ATRAKCJA TURYSTYCZNA W KROŚNIE

  • 12.06.2018, 10:02 (aktualizacja 12.06.2018 10:19)
  • TV Obiektyw
NOWA ATRAKCJA TURYSTYCZNA W KROŚNIE
Na wieży kościoła farnego powstały 3 stanowiska do wirtualnej rzeczywistości. Dzięki specjalnym okularom można odbyć historyczną podróż poprzez dzieje Krosna. Około 10 minutowa prezentacja pokazuje jak zmieniło się miasto na przestrzeni ostatnich wieków.

„Wirtualny świat, który otacza nas w tej aplikacji wydaje się bardzo realny. Mamy poczucie, że znajdujemy się w prawdziwym świecie. Przedmioty, budowle mają naturalną wielkość, można się rozglądać, można widzieć wiele rzeczy dookoła. Naprawdę niesamowite wrażenie”. – mówiła Magdalena Czelna z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Zwiedzający mają możliwość przenieść się aż do XVI w. Podczas wirtualnej podróży widzimy obiekty, których już nie ma, lub takie, które są na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

„Pojawiają się również postacie takie jak Łukasiewicz, Mięsowicz, Portius. Możemy dowiedzieć się wiele ciekawostek z ich życia” – dodaje Magdalena Czelna z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Prace nad aplikacją trwały kilka miesięcy. Nad wizualizacją pracował specjalny zespół we współpracy z historykami.

Wirtualna rzeczywistość dostępna jest dla zwiedzających za darmo.

 

Więcej informacji w serwisie informacyjnym.

TV Obiektyw

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe