Poniedziałek, 21.01.2019

MEDALE „ZA ZASŁUGI DLA KROSNA” ORAZ NAGRODY PREZYDENTA MIASTA KROSNA W DZIEDZINIE KULTURY I SPORTU PRZYZNANE

  • 7.06.2018, 14:14 (aktualizacja 07.06.2018 14:22)
  • TV Obiektyw
MEDALE „ZA ZASŁUGI DLA KROSNA” ORAZ NAGRODY PREZYDENTA MIASTA KROSNA W DZIEDZINIE KULTURY I SPORTU PRZYZNANE
Mieczysław Krukierek oraz Wacław Turek laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna”. Medale wręczono podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krosna.

Nagroda Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna” przyznawana jest od 2004 r. W ten sposób honorowane są osoby lub organizacje, które w szczególny sposób zasłużyły się miastu lub dzięki którym miasto zostało zauważone w kraju i poza granicą.

Mieczysław Krukierek to krośnieński architekt i urbanista. Jest autorem wielu projektów budynków jednorodzinnych o charakterze willowym i rezydencyjnym. Zaprojektował kościół dla parafii pw. św. Wojciecha oraz Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie. Z kolei Wacław Turek to krośnieński fotograf, muzyk i poeta. Od niemal 50 lat aktywnie zaangażowany w życie kulturalne miasta Krosna. Przez wiele lat pracował jako instruktor fotografii w Wojewódzkim Domu Kultury w Krośnie. Od 2001 r. pełni funkcję prezesa Fotoklubu przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Ściśle współpracuje z Fotoklubami ze Słowacji, Węgier, Rumunii i Ukrainy.

Podczas uroczystej sesji przyznano także Nagrody Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie kultury.

TV Obiektyw

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe