Poniedziałek, 21.01.2019

KOLEJNE ODKRYCIE NA UL. KOŚCIUSZKI W RZESZOWIE

  • 6.06.2018, 11:17 (aktualizacja 06.06.2018 11:23)
  • TV Obiektyw
KOLEJNE ODKRYCIE NA UL. KOŚCIUSZKI W RZESZOWIE
Drewniane belki, monety oraz fragmenty ceramiki odkryto na ul. Kościuszki w Rzeszowie. Pod koniec maja prace remontowe na  rzeszowskim deptaku zostały wstrzymane. A na miejsce ponownie wrócili archeolodzy z Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego.

„Uchwyciliśmy w granicach tego wykopu kolejny fragment drewnianej nawierzchni z XVII i XVIII wieku. Jest to kilkupoziomowa drewniana konstrukcja drogi. Oprócz belek mamy jeszcze przedmioty codziennego użytku, w tym m.in. monety, części ubioru oraz ceramikę” – mówił Michał Jabłkowski z Fundacji Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego.

 „Przede wszystkim rozpoznajemy wygląd dawnego traktu, układ nawarstwień, stratygrafię ulicy, a przede wszystkim poznajemy kulturę materialną dawnych rzeszowian” – dodaje

Więcej informacji w serwisie informacyjnym.

TV Obiektyw

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe